Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RM007

    addikt

    válasz cs.zs. #82426 üzenetére

    Elbeszéltek egymás mellett.
    Nekem is teljesen megfelel még a mai napig a régi i7-4940mx és ami vele van. Igények kérdése mennyivel éred be, mit nyúzol vele. Mondjuk van az is mikor már nem csak arról szol a történet hogy lassú, hanem hogy annyira lassú annál amit használsz hogy élvezhetetlen, akármit már nem tudsz vele jó érzéssel futtatni megfelelő minőségben. És ez csak az egyik szegmens, pl engem nem érdekel a kijelző minősége és stb.... ( Nem a mostani helyzet miatt :D ....sosem érdekelt, legyen jó fényerő és ok) Kinek mi az igénye. De mondjuk a topik éppen jelenkori aktualitását nézve nyilván mindig az új hardverrel foglalkozik ami épp aktuális a piaci kínálatban.
    Azok a laptopok amilyen az enyém is bizonyos értelemben jövőállósabb, ha tudsz benne még utólag fejleszteni, tuningolósabb több oldalról. De ezek drágábbak, és inkább kivonják a piacról nehogy tovább üljön rajta juzer a kelleténél, menjen inkább vegyen gyorsan másikat, költsön rá többet, az jobban megéri a piacnak ha nem maradsz túl sokáig elégedett. Esetleg hamarabb tönkremegy az anyagminőség miatt......

    A DDR5-re: DDR3 cl11 majd cl9 nekem tök jól vitt mindent a mai játék felhozatalból. Minek ide DDR5? :D És hozta a proci és vga viszonyából mérve a vártat...1600Mhz :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

  • Phix

    tag

    válasz cs.zs. #82426 üzenetére

    Köszi a válaszokat echterion és cs.zs !
    Eredetileg nyilván arra gondoltam, hogy bár a GPU-CPU páros, illetve a laptop többi fő komponense értelemszerűen nem upgrade-elhető, viszont a RAM és az SSD pont igen; vajon van-e számottevő haszna, ha ma olyan platformot választok, ami az újabb generációkat is támogatja, kitolható-e ezzel valamennyire a választott gép életciklusa? A válaszaitokkal egyetértve (amire mondjuk magam is rájöhettem volna, de azért köszi a megerősítést :K ) - nem. Hiszen a teljesítményhez ezek minimálisan is alig adnak hozzá.
    Vagyis, ami most jól fut, az később is ugyanúgy fog futni, ami meg mondjuk 2 év múlva már döcög, azon a DDR5 és a PCIe 5 sem fog segíteni semmit.
    Úgyhogy vissza az árfigyelőhöz, és nézzük, mit akcióznak le leghamarabb a kiszemeltek közül, oszt' hadd szóljon! :))

    cs.zs., a Te válaszodra külön még annyit: szerencsére nincs bennem és soha nem is volt ez a "mindig a legújabbat, legfrissebbet, leggyorsabbat beszerezni"-ösztön. Ha műszaki termékekről van szó, általában szeretem a leges-legújabbnál eggyel korábbi szériát megcélozni. 10-ből 9-szer ez az a sweet spot, ahol a legjobb ár/teljesítmény-arány megtalálható.

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

Új hozzászólás Aktív témák