Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maximilian4

    addikt

    válasz Rickeffe #16572 üzenetére

    Volt pár fogyasztóvédelmi ügyem, amiben nem mint szenvedő alany voltam, tehát tudom hogy nagyjából hogy működnek a dolgok. Nyűg lehet az intézkedés, de ha az jogos, akkor érdemes lépni az ügyben. A fogyasztók érdekében működnek bizonyos szervezet(ek), hatóság(ok), aminek az eljárását igénybe lehet venni. Nincsenek magukra hagyva a fogyasztók, az eladó nem tehet meg bármit önkényesen, hiszen ezen a területen azért nem egyszerű joghézagot találni, minden életkörülmény le van rendesen szabályozva. :D Bármilyen vásárlás esetén létrejön egy adásvételi szerződés. Ezt az adásvételi szerződést szerződésszerűen kell teljesíteni (pacta sunt servanda elv). Ha nem a szerződés tárgyának megfelelő tulajdonságú terméket kapsz, akkor az eladó nem szerződésszerűen teljesített. Ami azt jelenti hogy szerződésszegést követett el. Ilyenkor rajtad múlik hogy elállsz vagy nem. Egy tollat meg a panelt ne keverjük már. Maga a panel notebook esetében egy alkatrész,a fődologhoz szorosan kapcsolódik, mondhatni elválaszthatatlan részét képezi, enélkül nem nagyon fogod tudni használni (toll nélkül valószínűleg igen). Ennek az alkatrésznek a tulajdonsága megalapozhatja a vételt, lényeges körülmény, hiszen ha ez a körülmény más lenne (pl. nem ips, hanem tn panel), akkor eleve meg sem kötöd a szerződést. A toll maximum egy tartozék, de a gép rendeltetésszerű működéséhez nem feltétlen szükségszerű, fődologgal nem alkot egy dolgot, állagsérelem nélkül elválasztható, illetve ennek megléte vagy nem léte nem érinti a termék tulajdonságait. Jogi szempontból nagy különbség van az alkotórész és a tartozék között, tehát nagyon nem mindegy miről beszélünk.
    Neten nem látni a betekintési szöget, csak ha személyesen nézed meg a kiállított darabot (azt hittem egyértelmű), de neten sokszor szokták írni a panel jellemzőit.
    A modell szám meg gondolom pl. DELL Inspiron 7567-229018 esetében a 229018, más modell esetén eltérhet ez a szám. Ezekre rá lehet guglizni, aztán ha mindegyiknél tn panelt írnak vagy ips-t, akkor jó eséllyel olyan.

    [ Szerkesztve ]

    Maxi

Új hozzászólás Aktív témák