Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sqpp

    őstag

    Sziasztok.

    Már 2 hónapja aktívan futok, előtte is persze voltak esetek, de akkor héten 3-4 alkalommal, mostanság inkább 4 hogy megérkezett a jobb idő is.

    Na most átlagosan 19 perc alatt futom le a 3200m-t, kb, viszont ezen szeretnék javítani 16 perc körüli értékre még a hónap végéig, tudtok esetleg tippeket adni?

    Cipő vásárlást mindenképp ejteni akarok, mert lesz tétje is, de gondolom a távolságból és az időből sejthetitek, hogy micsoda. Hol javasoljátok, hogy vásároljak? Árban 10k max. Tudom, hogy nem sok, de most sajnos ennyit tudok rászánni. Futócipóból próbáltam több típust, nekem a klasszikus edzőcipő volt inkább jobb, más alkatú cipőknél egy idő után nyomta sajnos a lábujjam. (Bár akkor a cipő mérete se volt az igazi)

    Légzés technikánál haveromék ajánlották a 1-2 be, 3-4 ki és azalatt 4 lépés megtételét. (azaz ugye minden szám egy lépés)

    Vannak napok amikor 3-4 kört a futópályán lenyomok egész jó sebességgel, de utána sajnos kezdek fáradni már, de még olyan eset is volt, amikor tulajdonképpen 14-15 percet futottam és már csak 700m volt hátra (volt sajnos hogy 2x-3x megálltam pár métert gyalogolni), szerintem ilyenkor kellene gyorsítanom a tempón. Az megint máskérdés, hogy "vizsgán" belefogok adni apait, anyait, de ezenkívül szeretnék még előtte jobb tempókat elérni, amíg tudok gyakorolni.

    Van rá szerintetek még lehetőségem javítani? Ha igen hol tudok még becsúsztatni pár tippet, amivel jobb teljesítményt érhetek el, illetve későbbiekben lehet készítek is egy videót, csak hogy a futásom technikája megfelelő-e vagy sem.

    Talán az eddigi legjobb az a 18 perc 58 mp volt, 5:45/km-el (3.3km)

    Abban viszont biztos vagyok, hogy a kitartás és a cél maga, ösztönözni fog abban a pillanatban és emiatt jobban fogok teljesíteni is, az megint más kérdés, hogy ez mennyit fog javítani.

    Előre is köszi minden segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • sqpp

    őstag

    válasz itouchfan #43099 üzenetére

    16 perc az tulajdonképpen egy célkitűzés, egyébként szerződéses katona.

Új hozzászólás Aktív témák