Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz Never79 #95461 üzenetére

    érdekes dinamika, arról beszéltetek, hogy mi az oka a változtatásnak? hogy tudj rendesen regenerálódni? illetve ahogy nézem az edzésterven kívül is megvoltak a hosszabb terhelések, így már nem feltétlenül szükséges még ilyen hosszúakat futni. nekem volt több 3 óra körüli edzésem idén. és talán 2 db 4 óra körüli.

    az mondjuk nem csoda, hogy 50 km-es héten pihentebb vagy, mint a 80 km-es heteken. kíváncsi vagyok az eredményre. ha a jó érzések megtalálása a cél, akkor ez egy tök jó irány, ugyanakkor heti 20-30 km-rel kevesebbet futva, szerintem egyértelmű, hogy nem lehet ugyanannyit fejlődni.

    szerk: nekem zsófi azt mondta, hogy az én szintemena 4 órás edzések most kb a limit, nagyon-nagyon max 5, de ilyet végül sose futottunk. a 4 óra felett inkább már árt, mint használ, mert nem tudnék rendesen regenerálódni az újabb futásokhoz. sok nagy nevet követek egyébként strava-n, tipikusna őket sem látom edzésnek nagyon hosszút futni. csak nyilván ők a 4 óra alatt majd kétszer akkora távot/szintet tesznek meg mint én :D de erre szerintem is szükség van, ha egyébkétn olyan versenyre készülsz, ahol 7-8-10-12 órát kell majd futnod. csak hogy szokd a terhelést izomzatilag is.

    [ Szerkesztve ]

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák