Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz LanyUs #61783 üzenetére

    Meg kellett volna tanulni normálisan futni. ;] :P

    Még mindig azt látom magamon, hogy ami a megszokott tempómon kicsit is túl van, azt erőből taposom ki, ezért nem is fenntartható hosszú távon. Szóval az állóképességem (szerintem) megvan a gyorsabb tempókhoz, mert simán elszaladgálok 1,5 órát is 180-185 BPM között, viszont nincs meg hozzá az a futótechnika, amivel hatékonyan lehetne futni a 3:40 alatti tempókat.

    Mártélyban is ez látszott. 36 db 1000-ret futottam és gyakorlatilag az elsőtől az utolsóig az összes 3:30-3:35 közé esett, nem fáradtam el a végére se, még 5-10 valószínű ment volna ugyanezen a tempón... na de ott minden kör között volt 7 perc pihenő a lábaknak.... így nem savasodtak el úgy mint most 4-5K alatt.

    Majd most a következő edzésblokkot úgy szeretném összerakni, hogy a végére összeálljon egy 3:55-4:00 tempón futott maraton, de azért kicsit a félmaraton is fejlődjön... szóval a tempós részekbe továbbra is a 3:40-et kell erőltetni amellett, hogy a hosszú futásokkal megágyazok a maratonnak.

    Ha a februári 1:19:01-es FM-et sikerülne bevinni 1:18:XX-be és mellé jönne egy 2:45:00-2:48:00 közötti maraton, akkor elégedett lennék ezzel az évvel, főleg hogy most csak heti 90-100K-t futok, de ez most fenntarthatónak tűnik... nem fáj semmi, nem sérülök úgy mint amikor 120-150K közötti hetek voltak. :K

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák