Aktív témák

  • Antonio

    senior tag

    remélem nem baj hogy külön topiciot nyitottam sajnos nincs időm utánnanézni a dolgoknak a fórumban (moderátorok remélem nem törlik) mivel jelenleg nincs netem csak korlátozottan férek hozzá munkahelyen és félek a nagy XP-s topickba hamar eltünne a téma ha megoldódik úgy is zárják a topicot.

    fontos lenne a megoldás:


    Sziasztok

    Lenne egy kérdésem/problémám remélem, tud valaki hozzáértő valami okosat mondani.

    Probléma: internet kapcsolatom él,/aktív modem ok(szolgáltatót is felhívtam: rendben) viszont a gépen az összes program web böngésző, msn, meg minden ami internetről frissíti magát stb. úgy látja, hogy nincs internet/adatforgalom. Minden tűzfal (xp sajátja + a privát Zone Alarm is) ki van kapcsolva. De semmi változás.

    Előzmény: hétvégén történt valamilyen „isteni” sugallat hatására (olvastam hogy milyen szép meg jó) az eddig jól bevált tűzfalat (Zone Alarm) és vírusírtot (Symantec) lecseréltem Agnitum Outpost Firewall Pro 4.0 –re és NOD32- re. magyarnyelvűekre, na most itt kezdődtek a problémák, nem tudom melyik idézhette elő, de tűzfalra gyanakszom (vagy NOD-al kitöröltem valamilyen fertőzött -de fontosabb- rendszerfilet? már fogalmam sincs) . Uninstal mindkettő, de a probléma nem szűnt meg. Már minden általam ismert beállítást megnéztem, de fogalmam sincs mi lehet a baj és hogyan lehet orvosolni. Roppant idegesítő. Amúgy minden más megy rendesen semmi baj „csak” a net nem megy.

    Céges infos kolléga tanácsára:
    Service.msc-t megnéztem: semmi gyanús tűzfallal kapcsolatos bejegyzés
    Regedit be se találtam semmi pluszt RUN-ra keresve …

    Valami ötlet, így látatlanba? Mivel otthon nincs most nincs net csak ritkán tudok benézni a válasz miatt. Szóval aki írna az érthetően írja le mit tanácsol. XP uninstalt hagyjuk végső esetre.


    Előre is köszönöm.


    [Szerkesztve]

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Nem törlöm csak zárom. Kiemelt topicjai vannak a hálózatos gondoknak, természetesen a megfelelő kategória, azaz a Hálózat / szolgáltatók alatt:

    Otthoni hálózat és internet megosztás [link]

    Feel Good Inc.

Aktív témák