Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Banyu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elég régóta egy AL-KO BC 4535 II fűkaszát (nettó súly 8,7 kg) nyüstölök egy kettős Makita vállhevederrel, de több lakóingatlant kell rendben tartanom, ez kb 3000+ négyzetmétert jelent.
    Van, ahol csak „díszkert” jelleggel kerülgetem a gyümölcsfákat, van ahol árok- és patakpartot nyírok, van ahol haladós a sűrű fűvel benőtt terület, de minden évben küzdenem kell a bodzával, egyéb keményebb szárú növényzettel. Lényegében az árokban balettozástól ahol egy könnyű gép lenne jó, a vágótárcsás bozóttiszításig kb. mindent csinálok.

    Az AL-KO damilos vágószélessége 40-45 cm, de a gép nagyon motornehéz így (a jónak tűnő heveder ellenére) minden fűnyírós nap végére rettenetesen húzódik a nyakam, vállam stb és mosott sz… vagyok.

    A családban jól teljesített egy öreg kicsi 6 kg-os Stihl, ezért elkezdtem a márkát nézegetni, de a puszta súlyadat alapján nem találtam meg melyik lenne az „univerzális” gép arra, hogy a fenti körülmények ellenére haladjak is, meg ne is szakadjon le a vállam/nyakam estére.

    Alapvetően nem szeretnék két gépet venni (pl egy akksist, meg egy nagy benzinest), de ennyi infóból annyira „univerzális” benzines típust sem találtam, ami nem is annyira nehéz, de az eseti „bozótirtást” is bírja.

    Az FS 261 (7,8 kg) és az FS 361 (8,6 kg) néztem elsőre, mint a belépő teteje és a profi alja, de nincs tapasztalatom vele, hogy az antivibrációs rendszer, esetleg a súlyelosztás optimálisabb mivoltja miatt komfortosabb lenne vele a munka. Volt már valaki hasonló cipőben? Ki mit ajánlana, ha csak egy gépet tudna venni?

    Üdv.:
    b.

  • Banyu

    csendes tag

    válasz draco31 #7598 üzenetére

    Köszi a választ!

    Az az egy bajom még, hogy egy részük klasszikus rendetlen falusi porta, minden szar lepakolva és szűk helyeken is (pl. szőlősorok között) növekszik fel minden növényzet.
    Kis géppel nagy bozótot nem fogok tudni vágni, naggyal max tudok szerencsétlenkedni az árokparton és a többiben haladni. Lehet a végén csak kellene egy kicsi könnyű kiegészítő gépet venni.
    A vibrációs megoldások és a bodzairtási képesség miatt sejtettem, hogy inkább a profiirányba kellene elmenni, akkor lehet a végén eltüntetek minden fűkaszát otthonról és veszek egy nagyot, meg idővel egy kicsit, vagy a kicsi árából beültetem az árkot „kúszó pázsitszulával” és nem kell nyírni. Egy FS 361 és egy FS 491 között már csak a súly és erő a differencia, amúgy azonos az egész?

    Egy más kérdés, van egy MTD (talán BC52) kasza is, már sokszor javított, toldozott foltozott, tavaly 25k volt a szervizelése, de az a bajom, hogyha meghúzom a gázkart és elengedem, akkor is elkezd max fordulaton prögöni és nem esik vissza a fordulat. Amíg füvet kap a damil nem para, mert van ellenállás, de ha felemelem, hogy 3 métert odébb menjek, akkor kipörög a világból és azt hiszik a szomszédok, hogy húzom neki, mint a bolond. Mi lehet a gyíkja? Már 10k-t kérnek le a szervizben a bevizsgálásra is, nem akarok feleslegesen dobálózni a lóvéval már erre a gépre.

    Üdv.: B.

Új hozzászólás Aktív témák