Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    Sziasztok! (elnézést a hosszúért)
    Van egy 9 éve használtan vásárolt, 2005-ös gyártású önjárós, Briggs motoros AL-KO Q45 benzines fűnyíróm, amit nagyon szeretek. A világon semmi gondom nem volt vele (ok, kicsit nehéz, 31kg), minden évben olajat cseréltem benne. Hozzáteszem, egyáltalán nem értek sajnos a fűnyírókhoz, a szakitól ezt az éves karbantartási tippet kaptam vásárláskor.
    Mostanában elkezdte azt csinálni, hogy működés közben egyenetlen lesz a fordulat, mintha le-le akarna állni, de nem áll le. Ha leállítom, akkor egy 10-20 másodpercig újra a megszokott módon jár, de utána megint elkezd kicsit belassulni a fordulat, egyenetlen lesz és "köhög". Korábban olyankor csinálta ezt, ha kifogyóban volt a benzin.
    Átvittem a szomszéd bácsihoz, aki szokott ilyeneket javítani. A probléma leírásból "megmondta" (be se indította...itt gyanús is lett), hogy az a baj, hogy felkapja az olajat, a minimumra le kell engedni és még elmegy, ameddig elmegy. Felújítani nem éri meg. Állít is majd rajta (nem tudom, mit), és kitisztítja (nem tudom, mit). Nos, visszakaptam a gépet. Mondanom sem kell, hogy lényegi változás nem történt, sőt...kis idő után ugyanúgy elkezd egyenetlenül járni, de most már a köhögéssel füstöt is pöfög (hol feketét, hol átlátszót), és működés közben folyamatosan üzemanyag és/vagy olajszagot is érezni. Sokkal többet is fogyaszt. Korábban egy teli tankkal majdnem 2x lenyírtam a 6-700m2 füvet (gaz ez már inkább), most egyszer sem tudtam, kifogyott kb. a fele területnél. Érdekesség, hogy mielőtt kifogyott volta, hirtelen megjavult. Elkezdett újra egyenletesen járni, nem füstölt, nem köhögött. Olyan volt, mintha kitisztult volna valami dugulás. Sőt, a fordulat a megszokottnál is egy kicsit magasabb volt. Laikusként írom: olyan, mintha elkezdett volna újra levegőt kapni, ahogy fogyott ki a rendszerből az üzemanyag (talán a bácsika tönn üzemanyagot adott neki, ezzel akarta kompenzálni az egyenetlen járást?). De ez 1-2 percig tartott, mert utána teljesen kifogyott. Utántöltöttem, és kezdődött az egész elölről (egyenetlen, dadog, füstöt pöfög). Majd egyszer csak leállt. És nem tudtam újra beindítani (ma újra megpróbálom hideg motorral).
    Amiben segítséget kérnék: Tudom, leírás alapján nem lehet távgyógyítani, de hátha mégis :)) Egyáltalán érdemes lehet ezzel még foglalkozni (létezik még ilyen motorhoz alkatrész)? Ha igen, tudtok ajánlani olyan szakit, aki tényleg ért is hozzá és megnézné? Helyileg Dél-Alföld lenne a legjobb, de messzebb is elviszem.
    Ha úgy alakul, hogy eldobós, akkor abban segítsetek kérlek, hogy milyen típust keressek. Ismét használtan szeretnék 40-50ezer Ft környékén. Egyrészt anyagi okokból, másrészt az újabb modellekben kevésbé bízok (a régiekben még volt "anyag", megbízhatóbb motorok, stb..."használt, üzleti" :D). Ami fontos: önjáró, legalább 46cm-es kés, megbízható motor.

  • st6969

    őstag

    válasz IMGM6 #7173 üzenetére

    Nincs lehetőségem megnézni, mert nem értek hozzá, fogalmam sincs, melyik a hengerfej, még ha le is tudnám szedni, akkor sem tudnám, mit kell nézni. Így akkor ez eldobós. Használtan, hozzáértés nélkül nem éri meg, OK.
    De valamilyen fűnyíró csak kell. Rövid élettartamú kínai gépet kizárnám, nem akarom szívatni magam.
    Akkor mi lenne az az árkategória és konkrét modell, amit már meg szabad venni? Erre tudsz esetleg pár javaslatot adni?
    A másik lehetőség, hogy használtan veszek egy ugyanilyet, ami most van, annak legalább a hangját ismerem. Hátha kihúzom vele további 3-4 évig. Ha meg nem, akkor passz...

  • st6969

    őstag

    válasz bogabi #7175 üzenetére

    Köszönöm, sajnos ilyen összeget megközelítőleg sem áll módomban elkölteni egy fűnyíróra. Jó kis árak vannak ezen a területen is. Így viszont legalább kizártuk az új vásárlását, maradt a használt a már említett kockázatokkal :R

    #7176 kk831228
    Azt honnan lehet tudni, hogy az én házamhoz melyik motor a kompatibilis? Van erről valami forrás, vagy csak a szakik tudják (ez utóbbi esetben ugyanott vagyok, ahol most, mert mint említettem, nem értek hozzá)? Tehát, ha "2 villáskulccsal" nem lehet motort cserélni (magyarul, ahhoz is darabokra kell szedni), akkor ez a verzió sem játszik :N

  • st6969

    őstag

    válasz IMGM6 #7173 üzenetére

    Visszavittem a bácsikához, hogy rosszabb lett, mint volt (füstöl, sokat fogyaszt...). Csak azt hajtogatja, hogy azért, mert szedi fel az olajat... Mondom, akkor volt jó, mielőtt épp kifogyott az üzemanyag, mintha akkor jutott volna levegőhöz. Akkor nem füstölt és szépen járt. Erre azt mondja, ebben nincs karburátor, automata szívatós, nem tudja befolyásolni az üzemanyag mennyiséget. Hát nekem mondhat bármit, fogalmam sincs :(

    #7178 Morris
    Igen, azt hiszem, ezen is 3 csavar van, a bácsi is ezt mondta, miután felvetettem ezt a lehetőséget neki. Meg hogy a főtengely hossza számít.

    Most ott tartunk, hogy még "megnézi".
    (valamit csak csinált, az a nagy fogyasztás és üzemanyagszag nem volt előtte...).

    Mindenkinek köszi.

Új hozzászólás Aktív témák