Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Gyurci97 #7449 üzenetére

    Szia!

    Elektromos fűnyíró az egy nehéz terep. Én is írtam 1* értékelést a 4120-ról, biztos hogy nem vennék olyant a helyedben. ;) Amíg működik addig klassz gép. Nekem javították gariban, 2x már volt náluk, most megy vissza harmadjára. Nem nagyon sikerül megjavítaniuk... vagyis.. de, csak sokkal gyengébb most, mint mikor megvettem. Nevetséges.

    Elektromos fűnyírónál számomra az lenne a szempont hogy ne ékszíjas gép legyen. Indukciós motorral szerelt gépet meg nemigazán tudsz már venni. Az Agrimotor elméletileg mindegyik fűnyíróját ilyen motorral szereli, nekem is van pár belőle itthon, de állítólag az új gépekbe mégis megkotlik a motor és már nem annyira jó az a motor amiket szerelnek bele. Nekem ilyen 10+ éves gépek vannak itthon és azok nem haltak le. Volt egy pár éves Agrimotor, az meghalt nálam is. Így az Agrimotort se tudom ajánlani. Más gyártó viszont nem gyárt már tudtommal indukciós motorral szerelt gépet. Illetve az Agrimotor annyira nem tölti meg jól a tartályt, emiatt se ajánlanám.

    Makitának is volt ilyen (aszinkron motoros) gépe, sajnos 2023-as évtől a Makita már nem foglalkozik a vezetékes fűnyírókkal, így az a modell már nem kapható. Az ELM4620/4621 volt indukciós motorral szerelt, ezeket már nem lehet kapni, sajnos. Egyébként nem is ajánlom ha Édesanyád is szempont. Nekem van kettő ilyen gépem és hát majd 30kg illetve ha megtömi a fűgyűjtő tartályt akkor nyilván még sokkal nehezebb.

    Anno kérdeztem a Husqvarna-t is a vezetékes fűnyírójukról, az övék is ékszíjas. Úgyhogy.. Olyan gépet meg én nem vennék. Idő kérdése minden, és kuka lesz a gép.

    Lehet hogy a helyedben valami akkumulátoros vonalon kezdenék el gondolkodni, bár a 150 ezer forint nem tudom hogy mire lehet elég. Tavaly vettem egy ilyen Dewalt-ot, el is adtam. 2x5Ah akkuval 20 percet bírt, ami számomra nagyon kevés volt. Szóval nem igazán tudom mi a jó megoldás.. Írod hogy nem nagy a terület, ezért tudnám ajánlani az akkumulátoros gépet. Itt csak annyi a hátrány hogy azért nyírni kell a füvet és nem szabad meghagyni túl nagyra mert akkor az akkus gépnek is megnehezíted a dolgát és lehet hogy 2 akkuval már nem fogod tudni lenyírni azt a területet.

    Én ekkora területre benzinest biztos hogy nem vennék. Esetleg inkább egy ELM3320-at venni, és belekalkulálni hogy nem az örökéletre tervezték, de legalább annyira nem rohadt drága.

Új hozzászólás Aktív témák