Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz Cheesy #5021 üzenetére

    "Szülői házban van tapasztalat 20-25e Ft-os elektromos gépekkel (Gardenmaster, AL-KO, stb.), annyit is érnek."

    Fú, erről tudnék mesélni. Nekem pont ezért van egy ősrégi fémházas magyar Rotim elektromos fűnyíróm. Tesóm szerint ciki meg ütött kopott (egy festés mondjuk tényleg ráférne már) meg eleve milyen régi már és miért nem veszek egy normálisat. Nem érti meg, hogy nem azért van ilyenem mert nincs pénzem jobbra hanem azért mert ez tényleg jó. Úgy hoztam el egy haveromtól mert tőben eltörött az egyik szára és vett helyette egy benzines fűnyírót. Ezt ki akarta dobni. Ismerőssel lehajtattam és ráhegesztettem méret azonos vastagfalú acélcsövet arra felfogattam a markolatának a felső karimáját és használom boldogan. Az együtt töltött lassan másfél évtized alatt összesen egy kapcsolót kellett rá venni, két darab kést és talán három vagy négy darab késtartót mert idővel elrágódik a puha műanyag. Ez összesen lehetett úgy hat-hétezer forint kiadás a tizenöt évnyi használat alatt. Régen ez előtt nagyáruházi műanyagházas olcsó fűnyírókat nyúztam. Hol a háza törött el hol a motorja égett le, vacak volt az összes. Nem sírom vissza őket néhány évente vehettem mindig egy újat.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák