Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vyndree

    őstag

    válasz ifelfoldi #5931 üzenetére

    A fényképezőgépeknek három fő csoportja van.

    - Kompakt ami olyan úgy néz ki mint egy "szappantartó" vagy okostelefon, tehát elfér a zsebedben, A kompakt gépek nagy része autófókuszos, nincs lehetőséged játszani a záridővel, érzékenységgel, blendével, így bizonyos képeket nem lehet velük megvalósítani. A három közül ő a leggyengébb, viszont könnyű kezelni, csak az expolnálót kell nyomkodni..

    - Bridge előnye a kompakttal szemben: röviden nagyon sok. :) Ami az egyik legfontosabb a videózáskor is, hogy van benne komoly optikai képstabilizátor, tudod szabályozni a blende, záridő segítségével, hogy egy adott távolságra lévő adott tárgy esetén a háttér mennyire legyen éles, vagy elmosódott, szóval sokkal-sokkal több beállítási lehetőség. Raw mód, macro felvételek, két gyors processzor a sebességhez, jó éjszakai felvételek készítése stb.
    tesztfotók (ha ügyes vagy ilyen képeket készíthetsz vele) :)
    Panasonic Lumix DMC-FZ38 teszt (érdemes átolvasni, sok hasznos infót, képkeket, videót találni benne)

    - Tükörreflexes: abban pont azt látod, ami a képen is lesz. Ha mást szeretnél vele fotózni (zoom) optikát cserélsz. Nagy a CCD érzékelője, brutális jó képeket és videót készít, a három közül messze a legjobbat. Ha értesz hozzá, adott helyzetben nagyon jól ki tudsz használni, viszont ha nem értesz hozzá, akkor viszont nem sokra mész vele. Kezdőknek nem ajánlott, a profik kezében látni ilyet.

    Azt nem tudom milyen gépet érdemes venni, nekem egy nagyon bejött, sokkal jobb mint amire számítottam és amilyen kamerát tudnék venni az árából.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák