Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Moonwolf #3930 üzenetére

    Ha hozzáraksz még 5.000-et, tudsz venni Samsung Q10-et, és az teljesen jó gép. Sokkal jobb, mint amiket felsoroltál. Azzal már jócskán el lehet lenni.

    Egyébként nem tévedés, egyes kompakt fényképezők jobb videót csinálnak, mint sok kamera 50 alatt, de ha 4-5 évvel ezelőtti szériákat nézek, lehet azt mondhatom, még akár drágább kamerákkal is versenyre kelhetnek. Nekem van egy 2008-as Panasonic 8 megapixeles LS80-as kompakt fényképező, SD videót tud rögzíteni. Viszont Az a videó nem bogaras, jók a színek, éles a kép, és a hang is elfogadható. Ezt sok kamera nem tudja elmondani magáról. És ez csak egy 20.000-es fényképező volt. Nemrég vettem egy Canon A2200-as 14 megapixeles új fényképezőt, azonnal el is adtam, mert teljesen bogaras a képe. Szóval tényleg nem úgy van, hogy ha valami technikailag papíron előrehaladottabb vagy drágább, akkor az a valóságban is úgy muzsikál majd, ahogy kell. Az új technika is lehet rosszabb mint a régi, és az új szériák is rosszabbak, mint az azelőtti. Nem a technikai infót kell folyamatosan nézni, hanem a tesztvideót meg az értékeléseket, és akkor kiderül mi van.

    Egyébként meg van ebben a telefont dologban is valami. Vicces, de pl. az Iphone-nak elég jó mikrofonja van. Abban ezeket a nagyon olcsó kameákat tuti veri. Youtube-on is van pár ilyen összehasonlító teszt.

    [ Szerkesztve ]

  • Castell

    aktív tag

    válasz Moonwolf #3930 üzenetére

    Üdv,

    A Media-Tech-es videót én is láttam YouTube-on, amikor a két srác "bohóckodik" :) Állványról van felvéve az egész, meg sem mozdul a kamera, így nem lehet sokat leszűrni...

    A Samsung Q10-esem így rögzít, egy kinti és egy beltéri, 720p-ben, eredeti nyers videók:

    Q10_1
    Q10_2

    Ahogy Chrystall említette érdemesebb rádobni egy 10-est. És akkor kijön belőle egy q20/q10, de én inkább egy Sony CX190-re gondolok... Ha meg szűkös a keret, akkor inkább az általad felsorolt Samsungok valamelyike, mint a Media-Tech.... :))

  • narumon

    őstag

    válasz Moonwolf #3930 üzenetére

    Attól függ mit nevezünk hobbi szintnek, ha egy bogár csápját akarod levideózni 10m ről vagy valami ilyesmit az már nem hobbi szint, arra biztos alkalmatlan egy ilyen árkategóriájú gép.

    Én hobbi szintnek nevezem ha nem kapsz érte pénzt. Persze ezt is lehet még külön külön boncolni, hogy csak a gyereket filmezed, vagy nyaralást is vagy néha elmész egy-egy eseményre és arról is szeretnél videót, stb stb. A lényeg inkább az, hogy a rendelkezésre álló keretet a legjobban beosztani - szerintem legalábbis ez a lényeg.

    Egyébként meg persze hogy pár 80-100k ba okos teló szebb/élesebb videót csinál, de laggol is mint a fene.

    Ez alatt mit értesz? Egy iphone ugyan nem lagol.

    -Amúgy nekem most van egy régebbi kompakt fényképezőm, az annyit tud hogy 640*480 as felbontás 30kép/mp, digitálisan tud közben zoomolni és ennyi, közelről elég tiszta videót tud felvenni. Akkor azt mondjátok hogy egy ilyen 30-40k ba kerülő kamera még rosszabb mint ami most van a fényképező gépben?

    Nem hiszem, hogy annál rosszab lenne, bár fényképező és fényképező között ugyanakkora különbségek vannak mint kamera és kamera között. Én annó pl egy Panasonic TZ7-es kompakttal csináltam videókat. Az 720p-t tud maximum, de sokkal jobb felvételeket csinált mint egy 40e forintos Toshiba "csoda" FullHD-ban. Ez utóbbi ugyanis csak tökéletes viszonyok között csinál normális felvételt, ott meg kis túlzással minden jó felvételt csinál. Ezért nem kell sokszor bedőlni a reklámnak, mert amint van egy beállított jelenet, világítással meg minden előkészülettel, onnantól egy telefonnal burtálisabb képminőséget el lehet érni mint egy kurvajó kamerával beállítás nélkül.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák