Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slfln

    senior tag

    válasz ntomka #16496 üzenetére

    Azt, hogyha az XR egy V betű, akkor az Xcape egy fejjel lefelé álló V betű…

    Ha kevésnek érezted egy alul emelő füles mélyét akkor az Xcapenél úgy fogod találni, hogy nincs is neki. Az Xcape alul (50Hz-től lefelé kb. lineárisan) igen komolyan elfogy. Okozva ezzel azt, hogy a hosszas reverb hangok is hamar elillannak és a gyors, nagyot ütő lábdobok a ping-pong labda agilitásával, nyomatékával jelentkeznek. A közepek előrehozottak és nagyon részletesek. Az énekhangok precízek és hangsúlyosak, a vokál is kissé nagyobb figyelmet kap. Mindeközben én száraznak és élettelennek éreztem.
    A magas hangok amit (te) hiányoltál az XR-ből (még mindig nem hallottam :D), na azokat valószínűleg megkapod, mert hasonlóan előrehozott és jól textúrázott, mint a középtartomány.
    A hangszerek remekül elkülönülnek, de közöttük egy lélegzetvételnyi hely sincs, olyan mint a leveles pogácsa. A rétegek egymáson vannak szorosan, de látod őket külön-külön és könnyű szétválasztani őket. A pogácsa azonban nem egy nagy tálban, hanem a markodban van, vagyis a tér amiben megjelennek szűkös.

    Az Xcape mondjuk még mindig ’'közelebb'’ fog állni a K601-hez, mint egy V alakú füles.
    Természetesen nem lebeszélni akarlak róla! Félre ne értsd! Próbáld ki, szerezz tapasztalatot, mindenki mindent ugye máshogy hall… Az is lehet, hogy neked ez lesz maga a kánaán.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák