Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabili74

    aktív tag

    Hali. Nagy az én problémám, és nem találok rá megoldást, ami jó lenne. szóval, adott egy számítógép, alaplapi hangkártyával (nem zúg, de cserébe a 16 oHm fejhallgatómat nem hajtja meg rendesen - usb bluetooth stick a kapocs), egy Sony sztereó erősítő, és egy 16 oHm os fejhallgató. Napközben nincs baj, de amikor eljön a sárkány lefekvési ideje, csak e fejhallgató marad.
    Néztem egy Panasonic SX-N30DAB erősítőt, amiben van beépített BT, csakhogy az csak fogad, így nem lettem okosabb.

    Ha a gépben egy nagyobb tudású hangkártyát teszek, amibe már benne van a fejhallgató erősítő, az érvényesülni fog a BT sticken keresztül is? Vagyis a fejhallgatóm meg hajta rendesen?

    Vagy milyen megoldás lenne az ideális az esti fejes zenehallgatáshoz?

    Mivel a gépem közvetlen az erősítőre van kötve, így nagy jelentőségét a streamelésnek nem látom, viszont jó lenne a fejhallgatót használni minőségben. Szóval, cserélnék ha kell hangkártyát, vagy akár komplett erősítőt, csak működőképes legyen.

    Próbáltam laikusként érthetően leírni, hátha valaki tud segíteni :)

    "Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

  • csabili74

    aktív tag

    válasz fehér_ember #79970 üzenetére

    Van több is, amit használok esténként az egy Bluedio T6S. Melette van Marley, JBL, azok "hangosabbak" de nincs olyan szép hangképük, mint amilyen a Bluedionak van. Az viszont halk, ha az alaplapi hangkártyáról bluetoothon jön a jel. Ha a Sonyra köröm rá, ott már hangosabb, dinamikusabb. A forrás Flac általában, ha erősítő lenne a központban, akkor szóba jöhetne bakelit, CD.

    Ezért gondoltam egy olyan asztali sztereó erősítőre, amibe bekötöm a gépet, a CD lejátszót, és mindent, és onnan jön egységesen bluetoothon a jel a fülesre. De ilyen erősítőt nem találtam, legalábbis 100000 alatt. Igy gondoltam, marad az erősítő a hagfalakhoz, és közvetlen a számítógépről meg bluetoothon keresztül hallgatom a fülest este. De az alaplapi hangkártya+bluettootstick+Bluedio hangzása megfelelő max hangerőn, de a dinamikából bőven veszt. Ugyanebben a felállásban a Marley megfelelő, de annak a hangképe inkább düccdücc zenére van, jó, csak korlátolt.

    helyesírási hibákért felelősséget vállalok :)

    [ Szerkesztve ]

    "Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

Új hozzászólás Aktív témák