Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envidia

    csendes tag

    válasz Soma01 #35451 üzenetére

    Véletlenül tévedtem most ide.. vagyis akkor nem véletlenül.. van megoldás 50e alatti dac és fejhallgató erősítő kombóra..
    Saját használatban egy Musiland Monitor 01 US 2012 van nálam a PC és az erősítő között és egy Nad302-es után Mordaunt-Short904 es frontokkal hallgatok zenét.
    A fobbar kernel streamer dll-el és Win8 alatt fut.. pár éve próbálkozom megtalálni a zene legtisztább útját és hát a családi keretek nekem is ennyit engednek hobbira, de érdemes a szoftveres utakat is végigjárni emellett, az nem kerül, maximum időbe.
    diy kábeleket használok többnyire.. még a pc-ből is egy Hivox tápkábel vastagszik kifelé :)
    ic és hangfalkábeleknél, vastag, merev réz kábeleket használok pamutköntösben.. nekem így angolos és így született meg a legjobb tér idáig itthon. A fejhallgató kimenetét csak egy régebbi sennheiser-el tudtam tesztelni, de azt nem is használom, viszont dicsérik 300 ohmmal is.

    Hátránya esetleg lehet a Mac driver hiánya.. a koax digit kiment hiánya.. de ennyi. Minden csati a helyén és helyes kis dobozka.. A külső táp hiányát szándékosan nem említem, mert a szűrő nagyszerűen el van találva.. aki ügyes természetesen fabrikálhat hozzá külső aksit.. volt szerencsém úgy hallani.. van különbség igen és hallható is.. de nem kellet elsírnom magam még miatta ezidáig :)

    Pár száraz adat amin azért lehet ám csodálkozni.. de ami jóval kellemesebb csalódást okoz, azt hallani is.. és ebben az árfekvésben, amennyiben ez persze szubjektív.. nincs párja..

    32bit/384khz, valamint erősített HI-END fejhallgató kimenet (Texas Instruments TPA6139) mind két méret
    32 bites Cypress Burr-Brown DA
    USB átalakító: Cypress CY7C68013A
    FPGA: Xilinx Spartan XC3S200A

    Analóg kimenet:

    Dinamikatartomány (D/A): 140dB/112dB
    Jel-zaj viszony (SNR) (D/A): 140dB/112dB
    Teljes harmonikus torzítás (THD) (D/A): 0.005%
    Frekvencia átvitel (5Hz-96KHz): +-3dB
    Kimeneti jelfeszültség: 2V RMS
    Kimenet impedanciája: 10K
    Fejhallgató RMS: 10mW/RL = 300; 25mW/RL = 100; 85mW/RL = 32

    Digitális kimenet:

    Dinamikatartomány: 140dB
    Jel-zaj viszony (SNR)(A súlyozás): 140dB
    Teljes harmonikus torzítás (THD): 0.0001%
    Frekvencia átvitel (20Hz~20KHz): +-0dB

    Szóval huszonpárezer pénzért hozzá lehet jutni.. most nem olvasom vissza mert nálam most nagyon késő van és bocs hogy nem tudom ki keresett még USB dac-ot.. de ne gondolkodjon, hanem vegyen egy ilyet azonnyomban :)

    További szép napot all :R

Új hozzászólás Aktív témák