Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duo

    őstag

    válasz bkercso #82763 üzenetére

    @Pollen @Tim82, @Bkercso
    köszönöm ! :R

    @Bkercso.
    igen láttam, nem is hagytam figyelmen kívül! rákerestem a termékre a fórumban is. csak nem derült ki számomra hogy ezt kizárólag kínából lehet megvenni. csak késöbb jött a felismerés. Amazonon és ebayen néztem egy - egy eladónál láttam.
    a másik a douk audio volt abból több is eu-ban is, de azt végül elvetettem, mert itt nincs vele tapasztalat. A kínai rendelést elkerültem volna. Ekkor néztem mit lehet venni itthon, amin van ilyen transzport. (és nem Core audio árban megy) akkor találtam azokat amiket írtam fentebb. és közben eszebe jutott, hogy linux felhasználó lévén jó lenne először kipróbálni valamilyet hogy megy-e mert ha nem, akkor nem szívatom magam megy a hegel az apróra/avx-re. eszembe jutott hogy a xonaron van ilyen lehetőség. elkértem a cimborámtól és megy a dolog hálistennek.
    Akkor tértem vissza, hogy esetleg van e más, akár hasonló termék ami ajánlott, hogy ne csak egyből tudjak választani. na így.
    szóval csak azért mondom, hogy nem az a fajta vagyok aki csak kérdez, aztán teljesen mást vesz és jön panaszkodni.úgy tűnhet, de nem.
    A Hegelnél meg rájöttem a gondra, de legalábbis beigazolódni látszik a gyanúm: a külső tápos DAC-okra kényes a linux. illetve szereti, amelyiket szereti, csak amíg bootol a gép és bekapcsol a DAC, addig nem mindig jön létre a hardverfelismerés. (debian, ubuntu, és Manjaro is) Az olyan eszközöknél ahol az usbn nem csak adat közlekedik, hanem a tápot is onnan kapja, ott ez nem gond. a win bootolási folyamata másmilyen lehet mert ott ez sosem jött elő.
    (így visszagondolva, a Roland DAC-om is csinált néha ilyet. és vélhetően azért csak néha mert az ment táp nélkül is; csak usbről.
    de sem a Tascam, sem most az M-audio nem.
    B verzió az, hogy kifogtam két olyan külső táppal rendelkező DAC-ot aminek az usbje rossz. de erre kisebb az esély.

    Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Új hozzászólás Aktív témák