Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skipper

    tag

    válasz Bodz #72953 üzenetére

    Hm, nem tűnik rossznak, elég jókat írnak róla.
    Ami nem tetszik, hogy mint DAC-ot nem lehet használni, mert kb csak hálózatról lehet etetni.
    Megpróbálom egyik MM-ben meglesni, hátha ki van állítva.
    Köszönöm a tippet.

  • Skipper

    tag

    válasz Bodz #72953 üzenetére

    Nos, még egyszer köszönöm a tippet, megrendeltem az NS-6170-et, sőt már 3-4 hete nálam vendégeskedik :)
    Egy MacbookAir/jRiver+TEAC UD-501 kombót váltott - úgy néz ki, sikeresen. Egyelőre csak FLAC-et hallgattam rajta, SACD teszt később jön (most kezdtem csak el konvertálni az ISO-kat .dsf-be a MinimServer számára) - no meg az idegbeteg felső szomszédot is el kell majd intéznem.
    Amit röviden el tudok mondani: már kicsomagoláskor kellemes meglepetés volt a 6170 megjelenése, anyagválasztása (ezüst színben csodás). Először wifin konfiguráltam be, így volt néha 1-2 megakadás, utána belőttem a vezetékes kapcsolatot (a LAN kártyája csak 100 Mbps-t tud), és így már minden pöpec. No persze nem olyan gyors és komfortos a kezelése, mint a jRivernek, de teljesen stabil és asztali lejátszóhoz képest lassúnak sem mondanám - már összebarátkoztunk. :)
    Hangzásvilágra azért különbözik az UD-501-től: kevésbé megbocsátó, a rosszabb minőségű felvételek hiányosságait egyből az arcodba tolja, viszont az ellenoldal is igaz: ha olyan anyagot kap, rengeteg kis finom részlet jön elő, helyére kerül minden, nagyon jó hallgatni. Kevesebb, ám jóval pontosabb a basszus, de félreértés ne essék: amikor kell, bizony odapörköl rendesen (az én rendszerembe jobban illeszkedik). Kifejezőbb a középtartomány és részletezőbb a felső tartomány (ezt még picit szoknom kell). Egyértelmű előrelépésnek mondanám az UD-501 után, ha egy picinykét még melegebb hangú lenne, illetve “súlyosabb” előadásmódja lenne, dupla ennyit is megérne. Ha kéne, még egyszer megvenném, ár-érték arányban egészen kiváló az Onkyo NS-6170.

    Értékelés:
    - nincs optikai/coax bemenet (nem lehet különálló DAC-ként használni)
    - rossz minőségű forrást bünteti
    - az applikáció lehetne egy picit gördülékenyebb/nagyobb tudású (ez csak szőrszálhasogatás)
    - lehetne “normál” IEC C13 tápcsatlakozója
    + dizájn
    + kiváló ár-érték arány
    + nagy sztereó tér
    + kiegyensúlyozott hangtónus
    + kellemes hangkarakter
    + stabil működés
    + tetszetős távirányító (bár sokat nem lesz rá szükség)

    Egyelőre ennyi, pár hét múlva írok még az SACD-s tapasztalatokról is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák