Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Exodius #68692 üzenetére

    A lineáris táp annyit jelent csupán, h nem kapcsolóüzemű. Sajnos sok zaj forrása lehet ettől még ez a fajta tápegység is! Egy jó szűrő ebből a szempontból kockázatmentesebb.

    A stabilizált lineáris tápok szűrik a bejövő zajt, így max nagyfrekis szűrőnek van értelme a nagyfesz oldalon, amit kis méretben lehet kapni és hosszabbítókba is beépítik.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Ixion77

    őstag

    válasz Exodius #68692 üzenetére

    Ebben a hobbiban pont annyira van bármire tuti recept mint a szakácsmesterségben :)

    Egyesek szerint a tápszűrő megöli a hangot, és a dinamikát.
    Mások szerint csak a nem elég jó tápszűrők teszik.
    Megint mások szerint nem teheti tönkre, mivel a pillanatszerű energiákat az erősítő nem a hálózatról veszi, hanem a kondijaiból.
    Egyesek szerint rengeteget számít az aljzat és a hálókábel.
    Mások szerint semmit sem számít egyik sem.
    Stb.
    Olyan mint az élet. Első reánézésre is bonyolult, és aztán minnél alaposabban nézed, annál bonyolultabbá válik :)

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • HUNNIA1920

    őstag

    válasz Exodius #68692 üzenetére

    Szerintem a tápszűrés / táp oldal "rendbetétele" az egyik legellentmondásosabb rész a HiFi-zésben.

    Jól gondold meg, hogy mire vállalkozol, ha bele akarsz vágni.

    Nálam már megfordult egy pár ilyen eszköz, volt már tápszűrőm és tápgenerátorom is (Hivox Alces 1 és 3, DIY tápszűrő, bkercso lineáris táp, Vibavoice Omega 500, HydraSound Zeus Power Conditioner, bkercso Tápszűrő3). A listából az utóbbi 2-t használom jelenleg is, bár a 2 közül inkább a Tápszűrő 3, aminek hasznát veszem, a listából egyedül annál hallottam javulást. Vagy inkább annál hallottam különbséget, a többinél kb. semmit. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg egy Hivox rendszert építek, tehát lenne értelme Hivox Alcest használni, de ha nem hallom se jobbnak, se rosszabbnak, akkor minek.

    Szerény véleményem szerint észszerű megoldás lehet valamilyen normális fali hálózati aljat, amit említettél is (nem méreg drága Furutech), egy normális tápkábel és egy normális elosztó (pl. Fapaci KEI). Nem biztos, hogy van értelme ennél többet költeni rá. A tápszűrésnek talán a sok lakásos, régi építésű paneloknál van értelme, ahol sok a fogyasztó illetve aki a belvárosban lakik. Vidéken, új építésű házaknál nem látom értelmét, legalábbis én ezt tapasztaltam.
    Aki nagyon ráér és sok pénze van, az kiépíthet külön ösvényt is a rendszernek. :)

    Én is most tervezek direktbe kötni egy tápkábelt a fali dobozba (a nappali azon oldalán nincs fali aljzat), ez a kábel vagy egy Fapaci vagy egy HydraSound elosztóba megy majd. Utóbbinál ha szerencsém lesz, tudok vadászni használtan egy Zeus Power H.R.C Edition-t, mert az új árát biztos nem éri meg (nekem).
    A média player gyári kapcsoló üzemű tápját dugom a bkercso Tápszűrő 3-ba, a TV-m AQ tápkábele végez valamiféle szűrést, illetve az erősítő megy majd a Zeus Power Conditioner-be. Utóbbi ha nem is hoz változást, legalább a villámok ellen védi az erősítőt. :)

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

  • Emperor_

    addikt

    válasz Exodius #68692 üzenetére

    Személyes tapasztalatom alapján a hálózati kábel is számít. Nekem az Alisca-Orange vált be. A fali dugó és az elosztó között van 1 méter.
    Jó fülű, ilyen dolgokban "nem hívő" is simán halotta a különbséget.

    Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Új hozzászólás Aktív témák