Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz fehér_ember #67503 üzenetére

    Amúgy anno, mikor hifiben full tapasztalatlanként először elmentem komolyabb hangfalakat meghallgatni (újakat, talán streamaudióba mentem, vagy netdepóba), én is úgy voltam vele. Mindennemű tapasztalat nélkül is sokkal többet vártam egy low-end cucchoz képest lényegesen drágább hangfaltól, sokkal jobb jelenlétérzetet *. Ráadásul még idegesítettek is, valahogy egyik sem állt össze zenévé. Szóval nálam nem az volt, hogy a full ratyi hanghoz szokott fülemnek csodát mutatott a magasabb kategóriás. Valószínűleg amúgy rossz dobozokat hallgattam, jóval drágább dobozokat kellett volna (nem a 10 éve max. 100 ezreseket, ezek ma 150k körül mennek). Kis Rubicon R63s volt az első komolyabb doboz, amit hallottam. Hát engem inkább feszélyezett a hangja, mint lenyűgözött. :)
    Mára már tudom, hogy az élő hangverseny hangzását semmi a világon nem hozza. De megközelíteni, és jó hangszínekkel operálni azért lehetséges. Plusz a zenei élmény: ideális esetben a plusz felbontás plusz élményt ad, nem valami idegesítő-faktor a zenehallgatásban.

    * Ehhez a jobb jelenlétérzet-igényemhez hozzátartozik, hogy hamarabb kezdtem el akkori hifis újságokat lapozni (Hifi piac, azt hiszem), mint hallgatózni, az ilyen újságokban pedig már-már költői magasságokban beszélnek a legócskábban szóló hangfalakról is, hogy megjelenik a szobádban az énekesnő meg a komplett zenekar. Elmentem hallgatózni, semmi ilyesmit nem éreztem, csalódás volt.

    [ Szerkesztve ]

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz fehér_ember #67503 üzenetére

    Előbb utóbb eljutsz oda, hogy tetszeni fog a rendszered hangja. Ez a folyamat nálam úgy 43 évig tartott és még most sem vagyok az út végét, hiszen az anyagiak mindig korlátoztak. De már 10 évvel ezelőtt is tetszett az akkori hangminőség, csak ugye mindennél van jobb és ami most van, az nagyságrenddel jobb, mint a 10 évvel korábbi rendszerem... nem beszélve a 40 évvel ezelőttiről... :D

    Sosem volt elég pénzem a "kiteljesedésre", ezért tartott eddig, még mielőtt valaki megkérdezné, hogy mégis mi a francért nem cseréltem azonnal, ha hallottam a hibáit.

    (#67512) AMDFan : "De amúgy abban a részben teljesen egyetértek, hogy mindenki a saját ízlésének megfelelően hallgat zenét. Én például azt szeretem ha tök lineáris a frekvenciamenet, de mélyben enyhén kiemelem."

    Innen kezdve nem lineáris... ;)

    De ha már itt tartunk, ki mondja meg, hogy mi az etalon linearitás szempontjából? Milyen az a rendszer, ami teljesen lineáris? Neveket kérek !!! Ja, hogy ez nem ilyen egyszerű???

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák