Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz Graveyard #57313 üzenetére

    Az honnan jött, hogy mi a nézőpontja?
    Az általad sorolt márkák legtöbb modellje világos hangkarakterű, pont jó hozzájuk a meleg csöves hang.

  • krichd1

    addikt

    válasz Graveyard #57313 üzenetére

    Induljunk ki abból, hogy pár konkrét típussal kapcsolatban írtam véleményt, most ebből azért ne általánosítsunk ilyen durván, mert abból csak a hülyeség lesz.
    A HD600-at nem tartom világos borzalmas hangú fejhallgatónak, persze el lehet rontani a hangját, de ezt éppen pont egy normális fejhallgatónak tartom, tehát jól beletrafáltál, persze bele tudok kötni. :)
    Egyébként azért van pár felső-közép, felső, vagy akár high-end kategóriás fejhallgató, ami nem borzalmasan világos hangú, legfeljebb csak egy kicsit. Például a régebbi, nem elcseszett Audeze LCD-3, LCD-2, Stax SR-007 MK2, régi sima Lambda, sőt pár szám erejéig hallottam SR-009-et is, az sem volt világos, akkor ott a klasszikus Sennheiser HD650, Audio-Technica R70x, sőt már a Beyerdynamic T1 2nd Generation-t (ami valójában a 3. generáció) sem mondanám már nagyon világosnak. Ha nagyon gondolkodnék, még tudnák írni jó pár típust.
    Elektroncsöves erősítőkre nem általánosságban írtam azt amit, hanem az avx-es OTL-re, amiből lehet kérni ugyan többfélét, de azért az még az a szint, aminek még bizony jól hallhatóan van saját hangja, de azért már van egy korrekt áteresztő képessége is, tehát nem színez olyan nagyon.
    Ugye az elektroncsöves erősítőknél is az van, mint bármely más felépítésű erősítőnél, hogy ahogy lépünk a kínálat legaljáról szépen felfelé a csúcskategóriáig, úgy egyre inkább áteresztőbb, kevésbé színezőbb erősítőkkel lehet találkozni, a hangkarakter is bizony elég változó tud lenni itt is. Illetve persze komolyan számít fejhallgatóknál az erősítő konstrukciója, tehát teljesen más elektroncsöves erősítőt használunk elektrosztatikus fejhallgatókhoz, mint nagy impedanciás dinamikushoz, általában megint más szokott beválni alacsonyabb impedanciás planár/ortho vagy sima dinamikus típusokhoz. Az elektrosztatikus mindenképp más kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Új hozzászólás Aktív témák