Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNNIA1920

    őstag

    válasz Polllen #49828 üzenetére

    Igen, megújul Hivox teljes erősítő és DAC szériája, érdemes lesz figyelni rá. A legkisebb már kapható erősítőt is eléggé dicsérik, bár nekem a távirányíthatóság hiánya fekete pont.

    Kár hogy itt a Hivox termékek annyira nem "divatosak", biztos mást is érdekelne valamiféle összehasonlító teszt, hogy más sláger termékekhez képest hol állnak pl.: Musiland, SMSL, Denon DAC, Teac DAC(-ok).

    [ Szerkesztve ]

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Polllen #49828 üzenetére

    Nem kifejezetten neked szánom, csak neked válaszolok.
    Semmi baj azzal, ha valaki nem szereti a DA300 hangját. Viszont a maga nemében jobb, mint a lánc, aminek elé/után van kötve, úgy általában. Ha kevéssé érhető amit mondok, próbálok közelíteni kicsit.

    A DA300 képes rá, hogy sokkal nagyobbat domborítson (egy hozzáillő erősítővel / hangfallal ) , mint egy "átlagos" dac. Kicsit sem baj, ha nem belépő osztályú, inkább "haladó", az elé/mögé kötött elektronika.
    Nyilván, milliós rendszerbe én is valamivel finomabb, cizelláltabb hangot keresnék, de az a 80-95e, ami kérnek érte, abszolút baráti ezért a hangért. Szerintem.

    NAD T758-at hallgatok, amitől sokaknak kiütése lesz, én pedig szeretem, hát, ennyit a változatosságról, meg az ízlésről... :) Engem meg sok mástól tör ki a frász. :)
    100 alatt most sem tudnék mást mint DA300, de ha mégis van, miért nem hallom, olvasom az ajánlatok között? Vannak nálam jóval tapasztaltabbak is ebben a fórumban, mégis "igen kevésszer olvasok" egyéb "olcsó" dacról, ami simán verné a Denont. Ellenben egy új 100e Ft-os erősítővel nem biztos, hogy kifutja magát ( sőt egészen biztosan nem , Hivoxot még nem ismerem) és ugyanezt mondhatom a hangfalakról is, mert legalább 200-300e/pár új árú doboz illene hozzá, ismét szerintem. Bocs, hogy árhoz kötöm, de hogyan másként lehetne egyszerűbben?
    Kábelezéssel, táppal, tovább lehet "moddolni" a hangját, ami nem mondható el minden elektronikáról, hiszen némelyiknek szinte tök mindegy mi van előtte, vagy mögötte...

    Valamint, egy "profi" tesztelő is hallgatja valamivel otthon, nem? És a saját rendszerében éppen akkor hallható hangot fogja leírni tapasztalatként. De lehet, hogy az ő rendszerében nincs megfelelő szinergia, így bizony fals lesz a teszt eredménye. Referencia szintű elektronikák hiányában nem lehet, csak szubjektíven ítélni, de ha lenne, még akkor sem lesz objektív. Ezt lehetne tovább rágni, de nem akarom...

    Marad még az ízlés kérdése, hiszen minden tesztelő, a neki tetsző hangú berendezést preferálja, nem pedig a száraz tényeket közli. Valamint az is tény, hogy nem többféle rendszerben történik a meghallgatás, így ismét csak a fals eredményre tudok hivatkozni. Ahhoz, hogy elfogulatlan, tárgyilagos vélemény születhessen egy készülékről, szükséges lenne 3-4 ember, (minimum 2 rendszerben történő) "hallgatózása". Minden egyéb esetben saját ízlésről beszélhetünk, mint az én esetemben is, de ezt nem tagadtam soha. Olvasható, hogy: saját rendszeremen, a saját ízlésemnek megfelelően. Ergo szubjektív a véleményem. Az viszont, hogy egyre többen veszik, magyarázat lehet arra, hogy aki hallja és szánna rá ennyi pénzt, az általában meg is veszi, mert áráért remek dac.
    A nagy "ellenfél" a Teac UD301 is remek dac, de "vaskosabb", "lineárisabb?" hangú, mint a Denon. Aki ezt szereti, hajrá, de aki a nyitottabb, dinamikusabb hangot kedveli, az nem lesz feltétlenül boldog az UD301-el. Szigorúan szerintem. És egy kissé "vaskosabb, kevéssé nyitott" hangú dac-ot sem egyszerű, egy nem "kellően részletező" rendszerbe illeszteni, mert hamar unalmassá válhat a hangja. Arról nem beszélve, hogy 40%-al drágább és kis (gazdag) hazánkban ez sem elhanyagolható szempont. A többi, "határozottan jobb" dac meg simán 3-5x annyiba fáj mint a DA300, így nincs kérdés számomra. Használtként természetesen kinyílik a világ, de nem mindenki szereti a 8-20 éves elektronikákat, amikor elég sok meghibásodásról hallani ebben a korban. Ki lehet fogni 1-2 éves, remek darabokat is, de ritkán és sokszor alig olcsóbban, mint az új ára volt. Egy új áron 300e Ft-os dac 200e-ért, akár többért is mehet használtként, garancia nélkül. Ez is egy út...

    Bocs, ha kissé OFF voltam... :R

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák