Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • goamantra

    tag

    válasz .DLL #40470 üzenetére

    Elnézést, valóban félreérthető volt, mert úgy gondoltam, mindenki ismeri a Muses "családot" ill melyiket hol használják..

    Ahogy mindenhol, itt is van a belépő kategória és a magasabb, minőségibb...

    Csak két példa:
    - Az én STXII hangkártyámon gyárilag 2 féle muses opa van : a Muses 8820 és a Muses 8920..
    Általános vélekedés (amivel egyetértek) hogy ezek középszerű hangú, olcsó erősítők, amik játékhoz, filmhez jók lehetnek, de zenehallgatásra nem az igazik. Hangjuk kicsit harsány, magasba húzó, nem túl részletes, fárasztó. Ezért elég sokan le is cserélik, ahogy tehetik.. Itt láthatóak >

    [link]

    - A másik véglet a szintén Asus által használt MUSES 01 v 02 opampok... Ezek különleges gyártástechnológiával készülnek, nagyon drágák és jó hangúak.. érdemes utánnaolvasni

    Pl itt a Asus Essence One Muses Edition 250.000 Ftért, MUSES 01 opakal (ezt hallottam, sokkal(!) jobb hang, mint az STXIIm...elképesztő részletek, dinamika.. stb..
    [link]

    vagy itt a Asus Xonar Essence III - részben MUSES 02 opakal 460.000ezerért..
    [link]

    Ezen kívül van még többféle opamp, amit gyártanak, szal nem lehet általánosítani... Remélem így érthető..

Új hozzászólás Aktív témák