Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz bkercso #34718 üzenetére

    Ebben jó poti is van (ALPS), mindössze egy 18-24V sima táp kell hozzá (nem feltétlen stabil) és tápfelezésnek egy ilyen 2x470 ohm /0,6W + 2x1000uF-dal. A tápot összerakhatod trafó-egyenirányító-10.000uF/35V puffer-rel is, 18V-os és min./kb. 400mA-es trafóval pl.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • gaborka8x8

    aktív tag

    válasz bkercso #34718 üzenetére

    Nem önmagában a 40-50 ezret sokallom, hanem az ár-érték arányra lettem volna kíváncsi a hangját tekintve.
    Hogy az eredeti legendássá vált, ahhoz feltétlenül hozzájárult a kapcsoláson kívül az alkatrészbázis, amit ahhoz használtak. Ebben az esetben ellenben kapok egy nyákot és egy zacskó alkatrészt, olyan minőségűeket, amilyeneket, de feltehetőleg közel sem olyanokat, amiket az eredetibe beépítettek. Aztán már a beültetéskor elkezd mocorogni a kisördög, hogy "azok helyett a kondenzátorok helyett jobb lenne inkább csillámokat tenni, azok helyett az ellenállások helyett inkább Allen Bradley ellenállásokat bizonyos helyekre, stb." (Csak példának írtam, amit írtam.). Aztán persze nem passzolnak a lábméretek az eredeti alkatrészhez szánt lyukakhoz, lehet hajlítgatni meg mókolni, és a végén úgy fog kinézni a panel, mint egy sündisznó.
    Ezért lettem volna kíváncsi, hogy konkrétan ezt a kittet hallotta-e már valaki megépítve. Mert ha így is nagyon jó, akkor megcsinálja az ember ezekkel az alkatrészekkel, és ha nagyon beindul a fejében a Hi-Fi bogár, akkor megveszi azokat az alkatrészeket, olyan minőségben, amiről azt gondolja, hogy jobb lesz tőlük az erősítő hangja (Amely feltételezést, mint tudjuk, közel sem biztos, hogy a gyakorlat is igazol.), és azoknak a méreteihez készíttet egy panelt, megépíti dual mono kivitelben, stb. Vagy érdemesebb rögtön ezzel az utóbbival kezdeni, hónapokig vadászni alkatrészekre, stb., és lehet, hogy még egy év múlva sem lesz belőle erősítő magamat ismerve.
    Nagy dilemma ez. :)

    "A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Új hozzászólás Aktív témák