Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz proci985 #33609 üzenetére

    Több ember is boldog tulaja egy DT990 + Impact Twin párosnak. Nagyon jó hangja van. Nyugodtan választhatsz 250/600Ohm-os változatot is (Beépített fejes erősítője is passzol a 990-hez). Nem nem nehezebb probléma az erősítőnek mint egy K701.
    Hangosság, nagy hangerő !nem egyenlő! megfelelő meghajtás
    Megfelelő meghajtás az amikor a fejes az egész tartományon az "előírtaknak" megfelelően mükszik... Magyarul nem megfelelő meghajtás esetén eltünhet a mély vagy csak ciklikusan ellaposodik (lengő gyenge belső táp) vagy magas szűnik meg stb stb stb.
    Nem csak az impedancia a fontos sőt! Rengeteg olyan fejes van ami még 100Ohm sincs azt negyed olyan hangerővel se tud szólni mint ugyanarról a forrásról egy 600Ohm-os DT990. Mi a fontosabb akkor? Az érzékenység (fejes effektivitása) nagyon nem mindegy hogy 60Ohm 90dB/mW vagy 600Ohm 96dB/mW ....
    Nagyon pici dolgokban gondolkodol ennek van valami oka? (Hordozhatóság ?) Ha nem akkor lehetőleg mellőzd őket. MInt sok mindenben :DDD a hifiben is a méret a lényeg...
    Köröm méretbe nem lehet bele tenni 20mF/16V -ny tápkondit pedig ajánlatos lenne... Vagy hova diszipálsz el 500-1500mW hőt ? Esetleg a digit IC-knek hova jut megfelelő óra + stab IC-k?
    Nem tudom miért ragaszkodsz annyira az AKG-hez véleményem szerint nem érik az árukat. MIóta a Harman-Kardon (minőség romboló...) csoport megette az AKG-t sajnos letértek a "helyes" útvonalról. Régen volt egy csomó jó fejesük, de sajnos az az idő már elszált...
    Egy Beyer DT880 vagy DT990 sokkal jobb vétel szerintem mint egy AKG. (Persze az AKG-nál is van kivétel K551 meglepően jó árral.)

    Azokat amiket felsoroltál én felejteném...
    A microstreamer-t épp hallottam tényleg nem rossz, de az árát csak akkor éri meg ha tényleg nagyon fontos a hordozhatóság mert ha nem akkor sokkal jobbat is kaphatsz annyiért (kb 15 000ft-os kínai XMOS cucc szintjén van). Dragonfly röhejes megintcsak.... Amit még hallottal valahol budapesten boltban az pro-ject ami megintcsak áráért hulladék... Az arcam rDAC (ha ezt akartad írni) nem olyan rossz dolog de kell hozzá egy fejes erősítő.

    De visszakanyarodnék az elejére. TC Impact Twin (kb 80k Huf újonnan) + egy Beyer DT880 vagy DT990 Pro /250Ohm ha teheted akkor Edition verzió abból 250 vagy 600Ohm szintén. :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák