Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigmasterg

    addikt

    válasz Degeczi #3145 üzenetére

    Olyan dac-nál sem tartod lehetségesnek a dolgot, amelyik usb-ről kapja az áramot is?

  • szilu7

    senior tag

    válasz Degeczi #3145 üzenetére

    Ebben a témában támogatnom kell Degeczi kollégát. Analóg átvitelnél egyértelmű, hogy komoly különbség lehet a kábelek között, de egy digitális, aszinkron , soros átvitelnél, normális, árnyékolt kábellel, ilyen rövid távolságon??? És még el is hinném ha valaki szépen leírná az okát, de műszaki konkrétumot még nem találtam, legfeljebb annyit, hogy hallgassam meg. Aztán itt már jöhet a placebo hatás, ami ugye az orvostudományban, gyógyszerkísérleteknél is bizonyított tény. Itt meg úgy jelentkezhet, hogy TUDOD, hogy drága volt a kábel, tehát jobbnak hallod.
    Másrészről nyilvánvalóan pufferelni kell az adatfolyamot, és a DAC baromi pontos órajelével időzíteni a konverziót, különben a Windows kénye kedve szerint "nyúlna el" és szakadna meg a zene.
    Egyébként sokáig az Audio CD elméletével sem voltam tisztában, és nem értettem pontosan, hogy miben nyújthat jobb hangzást egy profibb lejátszó. (Természetesen amíg csak a digitális adatok olvasásáról van szó, nem beleértve a D/A konverziót.). Azonban ennek az elmélete szépen le van írva egy csomó helyen, és onnantól már egyértelmű volt számomra helyzet. (Ha valakit érdekel, szívesen leírom.)
    Tehát itt is nyitott lennék a megoldásra, és őszintén kíváncsi lennék egy műszaki magyarázatra. Kevés az információm, ezért nem akarok ítéletet mondani, viszont kíváncsi lennék, és jelenleg is foglalkozom digitális technikával más területen, úgyhogy lehet, hogy valamennyire meg is érteném.
    Hangsúlyozom, hogy tisztában vagyok azzal, hogy az analóg résznél már rengeteg finomság előjöhet, amit egy csomó apró paraméter befolyásolhat (ezért is próbálkozom én is DAC-okkal), nekem csak ez a digitális adatátvitel furcsa.

    A témához is. A Zero DAC erősen felkeltette az érdeklődésemet. Fapaci, ez nálatok van raktáron, bármikor meg lehet venni, esetleg valamilyen módon a boltban kipróbálni? Bocs, ha már sokszor leírtad. :U

  • KMT

    addikt

    válasz Degeczi #3145 üzenetére

    Neked még sosem nyomtatott nyomtató hibásan (aztán 1 perc múlva gond nélkül)? Másik... vajon miért ajánlanak aktív hub-okat hosszú USB kapcsolatokhoz? Nem ér át a delej? :))

    (#3147) szilu7:
    Mivel magyarázod az analóg kábelek közti hangi különbséget (azonos mérhető villamos paraméterek mellett)?

Új hozzászólás Aktív témák