Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz rauschie #313 üzenetére

    A fejhallgatónál kezdődik minden, a saját tapasztalataim alapján nem fog olyan javulást hozni mint ahogy azt várod, egy HD555 akkor is csak egy HD555 marad.

    Meghallgatás? Mondjuk nálam, ha meggyőzöl hogy felcipeljem ugyanis nyárra hazahoztam :)

    Bár most nem ideális, mert éppen 'félben' van a rendszer mivel a jelenlegi fejhallgatót nem jól hajtja meg a csöves erősítő ezért valószínű lefele fogok építeni (másik Stax-ra váltok), de azért a sztatikus hangból így is ízelítőt kaphatsz. Az biztos hogy HD600 meg hasonlókat nehéz ez után hallgatni, teljesen más dimenzió.

    Egyébként meg a Double Reed a hazai forgalmazó és ott is meg lehet hallgatni a jelenlegi rendszereket amik persze sokkal többe kerülnek és kb. ugyanazt nyújtják.

    Hangfal erősítő megléte esetén egy régebbi Stax meg egy adapter szerencsés esetben akár 50ből is kijön, persze nem lesz olyan jó hangja mint egy dedikált erősítővel de annyiból valószínű ez a legjobb, ami kihozható. Egy dedikált erősítővel 100 alatt nehéz kihozni(de ki lehet), ami most eladó és itthoni (SRS-3030) az 140-be kerül és ennyiért egyébként 'normális' árban van de Stax-on belül szerintem nem ez a legjobb választás mert hallgattam és se az erősítő se a fejhallgató nem a Stax legjobbja - persze ez ízlés kérdése, egy HD600-hoz képest biztos jobb :)

    Zongora hangja eddig igazán csak az Omega II-n vagyis az leggdrágább Stax-on győzött meg mert az már alacsony hangerőn is hangsúlyos. Valószínű a teljes élőzene feeling-hez egy minőségi lemezjátszó is kell de ilyenben biztosan nem gondolkodok. Vagy egy igazi high-end DAC de az az igazság hogy a jelenlegivel (Pico USB DAC) is abszolút élvezhető a zenehallgatás és ha valamit fejleszteni akarnék akkor a fejhallgató v. az erősítő lenne az és csak azután a forrás.

Új hozzászólás Aktív témák