Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz matyi94 #24963 üzenetére

    Középen, háromszög alakú. De szerintem nem kell egykristálynak lennie (?).

    "Az első megépített tranzisztort germánium és aranylemez összepréseléséből hozta létre Walter Brattain 1947. december 24-én.[1] Ezt az első tranzisztort kísérletképpen egy korabeli csöves erősítő egyik elektroncsövének helyébe építették be, amelyet elsőként a vezetőség öt tagja előtt mutattak be, akik megbizonyosodhattak az új alkatrész működőképességéről. Az új eszközt 1948. június 17-én szabadalmaztatták.
    Wikipedia

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz matyi94 #24963 üzenetére

    Nem kell egykristály csak a olyan Ge alapanyag aminek diszlokáció sűrűsége nem éri el a 10^12/cm^2-et illetve az alapanyag tisztasága eléri a 4.6-os tisztaságot, így elérhető a tranzisztor "effekt" jelen konstellációban. (Amit akkor nem tudtak pedig nagy szerepe volt az az oxidréteg anélkül nem biztos ment volna) Trükk a trükk hátán mégis nagyobb találmánynak tartom azt amikor rájöttek, hogy ezt hogyan kell monolitáramkörré szervezni! Azt kevésbé hangoztatják pedig, kb 2 nagyságrenddel több szabadalom is fűződik hozzá.

    Sorry ha nem érthető 3 feles vodka után már nem kéne írnom legtöbbször be is tudom tartani csak most a mérnöki énem válaszért kiáltott.

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák