Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabag28

    tag

    válasz MC Pite #6130 üzenetére

    A beépített vaku esetén is tudja iso100 mellett. De nyilván megvan az oka, hogy miért így működik.

    Ami engem érdekelne, hogy teremben való fotózás (állófogadás) esetén milyen beállítást lenne érdemes használni emberek fotózásakor? A termet nem tudom előre milyen lesz, mekkora a belmagasság, falak színe stb, milyen a világítás, ablakokon mennyi fény jön be. Adott az X10, esetleg a beépített vakuja, illetve van egy középérintkezős 22-es kulcsszámú dönthető fejű vakum aminek van 2 automata módja. Szóval arra gondoltam ezt használnám derítésre vagy a plafonon keresztül, ha nem nagy a belmagasság és fehér a festés, vagy használok hozzá egy egyszerű fehér fényterelőt a vakun. Nyilván itt nincs semmi TTL csak a vakunak van két automata módja de A vagy M módban használnám a gépet így a blendét tudnám a vakuhoz állítani, illetve ahol szükséges a blendével korrigálnám ha azt veszem észre túl vagy alulexponált a téma.

    A kérdésem, hogy jó irányba gondolkodok? Egyáltalán ezzel a felszereléssel megoldható ez egyáltalán? Milyen beállítást érdemes használni ilyen körülmények között, hogy a legjobb visszaadású bőrtónust kapjam? Vaku nélküli képeken általában iso100, dr400, astia, élesség:-1, zajszűrés:-2, wb:auto beállításokat használtam. Vakuval viszont még nincs tapasztalatom, most próbálgatom. A vaku érintkezője 2V-os így ez nem nyírja ki a gépet.

Új hozzászólás Aktív témák