Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz #16820480 #26148 üzenetére

    és madgie

    Igyekeztem nem úgy fogalmazni, hogy képminőségben ott van, bár most nem olvasok vissza túl hosszan, hanem úgy írtam, hogy nem hiszem, hogy képminőségét vagy szolgáltatásait tekintve annyival gyengébb lenne a konkurens modell, mint amennyivel kevesebbe kerül.
    Igazad van konkrétabban értve én úgy gondolom, hogy a nagyobb szenzor miatt az a7-nek valamivel jobb a részletező képessége még akkor is, ha körülbelül 1 generációval (?) régebbi. (Nem tudom pontosan, nem vagyok szakértő, se pro user, csak egy sima felhasználó, így csak annyiban írom, amennyiben követem a szenzorok fejlődését, ha jobban tudjátok, nyugodtan javítsatok ki.)

    Mivel nem vagyok szakértő, csak egy vásárló aki megpróbál tájékozódni, mielőtt gépet venne, én netes tesztekből tudok kiindulni. A dpreview-t régi oldalnak ismerem, és feltételezem róluk, hogy jobban le tudnak tesztelni valamit, mintha én tenném, így én támaszkodok az ő tesztjeikre. Azért érzem összehasonlíthatónak egyébként az xe3-at és az a7-et, mert mind a kettő 24mp-es milc.

    Én a képek alapján úgy érzem, hogy részletekben sokkal több van az a7 24mp-es ff lapkájában, mutatom mire gondolok.

    Én úgy érzem, hogy az a7 részletesebb képet ad. Nem tudom ugyan, hogy milyen objektívet használtak mindkét oldalon, de erre írtam azt, hogy feltételezem, hogy az ottani ezzel foglalkozó tesztelők tudják, hogy mit miért, és hogyan csinálnak.

    Én csak egy műkedvelő amatőr vagyok, aki általánosságban szeretne képeket készíteni, nem profi felhasználásra kellene (azzal, hogy munkára is használnám, de nem fotós tevékenységre, hanem a munkámmal összefüggésben kellene adott helyzetekben gépeket, berendezéseket, helyszíneket fényképezni, amiket az esetek természetéből adódóan nem lehet újra beállítani, és potenciálisan az apró kis részleteknek is nagy jelentősége lehet). Magáncélra is használnám, érdekes és szép helyekre jutok el a munkámból adódóan, ezeket szeretném megörökíteni és itthon a családnak megmutatni.

    Lehet, hogy szürkén jóval olcsóbban is megkapom, de újabban van egy ilyen bekattanásom, hogy a szürkegazdaságot nem támogatom, ezen felül mindenképpen itthoni rendes számlás beszerzés kellene, mert a cégünk venné a gépet, ezért is nézek csak hazai forrásokat. Ilyen logikával egyébként elképzelhetőnek tartom, hogy a a7 (vagy más konkurens termék) árából is lehetne faragni szürke beszerzésnél, tehát a fuji túlárazottsága szerintem megmaradna.
    Nem nagyapám praktikájának a filléres objektíveit szeretném vele használni, hanem vannak nagyon jó minőségű és szerintem még bőven használható nikon objektíveim, amiket ha egy mód van rá, szeretnék minél jobb minőségben használni egy új vázon, de alapvetően ezt inkább bónusznak tekintem, mint alapszolgáltatásnak, de személyesen nekem számít, lehet, hogy másnak nem.

    A fentiek alapján én nem értem a fuji-k, de maradva inkább konkrétan az xe3-nál annak a túlárazottságát, mert úgy érzem, hogy egy nagyobb érzékelővel szerelt, és ebből kifolyólag (szubjektív véleményem szerint) többre képes gép lényegesen olcsóbb nála, számottevő az árkülönbség. Én tényleg úgy látom, hogy az a7 file-jaiban érzékelhetően több a részlet, de lehetséges, hogy ez valamilyen olyan ok következménye, amit a teszt nem vett figyelembe. Először arra gondoltam, hogy a rawkonverter a cikk időpontjában nem volt még felkészülve a fuji raw-ra, de mivel az xe3 olyan szenzort használ, ami a váz megjelenésekor már piacon lévő más vázakban is megjelent, ezt a lehetőséget nem tartom valószínűnek. Ugyanakkor a különbségek jpg-ben is fennállnak.

    Szerk.:
    madgie: "Nem releváns beszerzési forma, mint ahogy a 450 ezres X-E3 sem."
    Nézz meg egy árgépet például. Van 3 hely, ahol 420, egy ahol 445, és 3 ahol 455. Átlagoljuk és akkor 440. A konkurens termék amivel összehasonlítottam akció nélkül is olcsóbb, úgy, hogy nem vadászgatom, hogy hol, mert általában véve olcsóbb. Erre akartam kitérni, nem találni egy olyan felállást, amiben rosszabb a fuji ára.

    Sokminden húz a fuji felé, de sok szól ellene is. Elnézést, ha hosszú voltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák