Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz taranis #24449 üzenetére

    Pedig le lehet ám írni, a fórum alapvetően nem arról szól, hogy nem írom le, mert úgysem érdekel. Ilyen erővel nem is regisztrálok, fel se lépek a ph-ra, stb.

    Engem például érdekel, miért nem használod. Az adathalász dolgoknál automatikusan Mercutio-ra asszociáltam, ő még az arcát se szereti visszalátni a neten... azzal sem értek egyet, de megértem az érveit :R

    Más: tegnap megnéztem végre az X RAW Studio Windows változatát. Ott egy hetyke kis xml fájl, szépen át lehetett a true/false adatokat szerkeszteni, de sajnos van olyan okos a progi, hogy hiába X-Processor Pro van az összes gépben és hiába írom át, hogy a T2-n is menjen az Eterna (ki is lehet választani a programban), nem engedi magát megvezetni, Eternára Proviát húz rá a képre, Color Chrome-ra szinte semmit sem csinál (a hisztogram közepén változik kicsit a dolog, nem érezhető), TIFF outputot választva is JPG-et konvertál. Kár, jó lett volna, ha működnek így a dolgok :DDD

    Szerk: az X-E3-at is bele akartam rakni a támogatotti listába, de amíg a gépben nincs ott a RAW Conv opció az USB listában, úgyis hiába.

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz taranis #24449 üzenetére

    +1, meg amásik két kollégának is +1. IT-sként szintén ismerem, pro és kontra vannak bőven érvek, én sem vágyom rá, kész. Néha jobban örülnék ha nem csak reghez kötötten lehetne látni egy-egy infót, de évente kétszer kibírok egy ilyen csalódást. :) Papíron regelhetnék csak ezek megtekintéséhez ha mással nem is akarok élni, nem kell, hogy ismerőseim legyenek. Gyakorlatilag egy ismerős nélküli profilt nem vesznek sokhelyen komolyan, szal pár esetben ugyanott lennék ahol a part szakad.
    Aki nem használja a szosölmédiát, használhat olyan pluginokat, amiket(legalábbis a nagyját) már be sem tölt ez a sok csoda a honlapokon, és így nyilván nem/kisebb lesz az adathalászat is.
    Van akit zavar, van akit nem zavar hogy 100-200× gyorsabb netem 20-60× erősebb gépen alig gyorsab a net mint tíz éve.
    Nyereményjátékoknál is tiszta sor, hogy nem ingyen van, hanem reklámért cserébe, hogy felmegyek, és vagy lájkolom, és vagy megosztom, ez üzlet, nem jótékonyság. Weblapra felmegyek hogy meglegyen a kattintás, ahol lájkolni/osztani kell abból meg kimaradok, IJ, másoknak több esélye marad :).

    Nem pont az fb unszimpatikus, hanem a neki tulajdonított piaci érték amit szolgáltat (az más kérdés hogy a lokalizáció, kersője vagy az app az messze nem ütimeg azt a minőségi szintet amit elvárnék) illetve ahogy az emebrek használják (rajtuk múlik, nem a fészen).
    Mikor kevésbé fejlett országokba mész (pár éve sokkal élesebb volt a kontraszt) akkor tök furcsa hogy a fiatalok kint lógnak a tereken, padokon, kocsmákban; beszélgetnek, és igazi közösségi életet élnek, sokkal másabb az értékrendjük is szerencsére. A kisebbek is kint játszanak, nem a villanypásztorra bízza őket a szülő, de ez a természetes, kint a többi gyerek is - olyan mint gyermekkoromban, és nem olyan lelki és szociális nyomorékok mint itthon. Ezt aki fikázásnak venné, nem az, nem mutogatok senkire, csak sajnálom (pedagógus ismerősök sokkal jobban odavannak emiatt, és nem nagyon látják hogyan lehetne normális meder felé viszaterelni a dolgokat).

    Nyilván azok akik szolgáltatnak/fotóznak, nem opció hanem kötelező, és minél inkább ki kell használni adott felület adta lehetőségeket, tiszta sor. Nekem úgy érzem nem ad semmit, ezért egyelőre nem regeltem, nem volt rá szükségem.

    Szerk: Na, ezek már kezdenek reális/szimpatikus árak lenni. [Én annyiért vetem ebayről az új T20 XC kitet, amennyiért itthon az 1 éves csak vázat árulták.]

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák