Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jlaudio

    tag

    válasz Joeeeeeey #19907 üzenetére

    Jók a képek, tényleg nagyon jónak tünik a 14mm-es, a vizeséses és a tó a 4 fatörzsel képekhez milyen szűrőt használtál? XT-1 fókusza milyen a d500 után? Azért kérdem mivel próbáltam és nagyon jónak tünt a D500 fokusza még gyenge fényben is pontos és gyors.
    Nézegettem a neten az árakat és az XT-1 elég jó árban van, lehet, hogy érdemes volna ezt válasszam az XT-2es helyett? Nézegettem a külömbséget a két váz között és a szenzoron ami 24mp és a több autófókusz ponton kivül lényeges külömbséget nem igazán találtam.
    Lehet, hogy hülye kérdés de soha nem fotóztam még milcel:
    Ha expozició korekciót állitasz a gépen, annak a hatását a képre azonnal látod az EVF élőképén anélkül, hogy exponálnál? És ha a rekeszt értéket változtatsz akkor be kell ugrasztani a rekeszt mint a Nikonnál vagy azonnal látod a hatását a képre anélkül, nyomogatnál valami gombot?
    Gondolom fókuszállási problémák nincsennek az XT-1-el mint a Nikonnal, vagyis nem kell kalibrálni az obikat a vázhoz és nem kapsz fókuszhibás képeket? A haver Sigma 18-35 f1.8-át próbáltam a saját D5100 vázamon, a dokolóval sem tudtam beállitani rendesen, sajna ő sem a d7200-én pedig abban van kalibrációs lehetőség a menüben de lehetetlen pontosan beállitani, vagyis ha beállitod mondjuk 35mm-en 2m-re akkor ott kb pontos de már 3m-en már nem, a szerviz szerint ez normális működés, a legszebb az egészben az, hogy ha élőképben fotózol akkor pontos :( Gondolom ilyen probléma a Fujival nincs?

Új hozzászólás Aktív témák