Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz lugosi #19566 üzenetére

    Mondjuk most éppen tök sokat fejlődött szerintem a legutóbbi generációnál a Fuji, szóval annyira nem érheti szó a ház elejét.

    Az IBIS amúgy nem rossz dolog, ha ott van opcionálisan. Ki lehet azt kapcsolni, és akkor nem zavar semmit (legfeljebb kicsit sérülékenyebb az érzékelő, mert nem két százas szöggel van rögzítve, hanem mozoghat). Viszont ha mondjuk nem két hátizsákkal, meg állvánnyal, meg vakuval meg derítő lapokkal indul el fotózni az ember, akkor jól tud az jönni. Ha más nem, de egy turistáskodás alatt ha gyorsan kell fotózni, jobb esélye lesz a nem bemozdult képekre.
    És sok embernek erre nagyobb szüksége lehet a mindennapokban, mint mondjuk a mit tudom én milyen vakuszinkronra, vagy hasonló funkciókra. Főleg egyébként az alsó kategóriás vázaknál, mert azt veszik talán többet a hobbisták.

  • madgie

    titán

    válasz lugosi #19566 üzenetére

    Nézd, a szonik túlmelegednek, a mai napig. Ez most nem tartalékolás kérdése, a Fuji akkor is kitartott a 16 MP szenzor mellett, amikor a Sony már réges régen a 24-gyel kisérletezett. Az NEX7 ugye ennek a legjobb legrosszabb példája, a Fuji meg szépen kivárta, míg ki nem jön egy olyan magasabb felbontású szenzor, ami minden másban is előrelépés az addigiakhoz képest... és csak akkor ugrottak.

    A 4k videót is csak akkor rakták bele a gépükbe, amikor meglett a hozzávaló hardver, arra a limites 10 percre nem fagy le, nem melegszik túl, akármit csinálsz.

    Erre mondom, hogy akkor lesz IBIS, ha meg tudják normálisan csinálni. Mármint hogy ne menjen a videó vagy mas rovására. Előtte szerintem nem.

    És nem, nem arra utalok, hogy a Fuji nem szegmentálja a kínálatát, mert dehogynem... de azért fw téren mindig elég rendesek voltak (kivéve, amikor nem, pl az X100S).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák