Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joeeeeeey

    csendes tag

    válasz centrino #18969 üzenetére

    Köszi szépen, egyben válaszolnék: D500 mellé szerettem volna egy olyan gépet + obikat amiket bárhová el lehet vinni anélkül, hogy kényelmetlen lenne. Nem is a D500 hatalmas, hanem a D500 + megfelelő obik (amik leginkább FX-ek, mert DX-re kb a 35 f1.8 g-t leszámítva nincs értelmes obi). Szóval 100 mm alatt minden Nikon-t eladtam, és lett az XT1 + 14 f2.8, 23 f1.4 és 56 f1.2. Így jelenleg makró és telére maradt meg a d500, de érzésre a makró is menni fog ahogy elérhető lesz a 80-as fujiból és persze ha jó lesz. És a vicces, hogy azt érzem, hogy sokkal több kedvem van menni fotozni és jobban élvezem ezzel a váltással. Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy telére szerintem nem optimális az XT vonal mérete (AF különbség Xt2-vel megoldódni látszik)...és a tele obik sem valami kicsik fujiból és meg kérik az árukat, így ez a vonal szerintem nem lesz a fuji erőssége vélemény szerint.

    Capture One kapcsán feltettem a színprofilokat, de nem igazán használom, jobb színenként beállítani, ami a C1-ben nagyon kényelmes, és így rá vagy kényszerítve hogy többet agyalj a színeken, számomra legalábbis jobb eredményt hozott.

    Off: Nikon az utóbbi években nagyon lement színvonalban erősen elkezdtek spórolni anyaghasználaton, ez leginkább obikon jelentkezik, míg 2006-os 105 vr f2.8 makró obi fémből készült és minőség érzetet ad, ma már egy 85 f1.4G obi full műanyag, pontatlan AF (a gép jó be volt lőve, és több darabbal próbáltam) és elhasal teljesen nyitva. Hát nem tenném az 56 f1.2 mellé :)

    https://500px.com/ifjgazso

Új hozzászólás Aktív témák