Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz b.vr #15248 üzenetére

    Nevek szerint nem emlékszem már, az tuti, hogy Eperkutyus is nagyon hájpolta anno a 75-öt. Ami alapvetően persze nem baj, mindenki lelkes volt, hogy milyen jó portrécucc és ez igaz is. Csak az volt fura a 90/2 bejelentése után, hogy ott meg sokan kételkedtek abban, hogy ez meg mi lesz... közben meg kiderült, hogy a mostani objektívgyártás egyik legkiegyensúlyozottabb portércucca lett. És nem, nem a kontúros, macskaszemes bokeh-jával, annak pont eléggé híján van. És igen, ha nekem rendszertől függetlenül választanom kéne, akkor a Fujit választanám. Nem azért, mert Fuji, mert Fujisként sem veszem meg, az 56/1.2 miatt (de hülye mondat már az elején :D), hanem pont a fent említett optikai kiegyensúlyozottsága miatt. Nekem az túl tökéletes, hülyén hangzik, de szeretem a hibákat.
    A 16/1.4 sem csak azzal fogott meg, hogy szép a rajza, baromi jó a közelpontja, isteniek csillagosítja a pontszerű fényforrásokat rekeszelve, hanem azzal is, hogy napellenző nélkül eszméletlen módon meg lehet flare-eztetni. Imádom :)

    Álltam a lámpáknál és forogtam az objektívvel, mint egy hülyegyerek, mikor hogy csillan :D

  • Bandiahegyro

    tag

    válasz b.vr #15248 üzenetére

    Szia,

    Olvastam ezt a hozzászólásod, és szerintem tudnál segíteni, ha van időd válaszolni.
    Most csak 4 napra megyünk Izlandra egy x100t-vel. Szerinted a táj+sarki fényre eleget tud a kisgép vagy mindenképp komolyabbra lesz szükség?
    Amatőr vagyok fotózás terén, de gyorsan tanulok, ha új gép szükséges:)
    Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák