Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz szenesember #12026 üzenetére

    A hatosra valaszolnek csak. Teljesen masra valo a ket gep. Turistaskodni az X30 egyertelmuen jobb (kicsi konnyu, van zoom) , muveszkedni viszont a nagyobb szenzor mosodas obival tobb lehetoseget ad. Szerintem az X30 egy elhetobb, univerzalisabb eszkoz es a fotozasi szituaciok 80%-at jobban meg tudod oldani vele, mint egy folix obis tukrossel. A maradek 20% nagy reszet is tudod kreativitassal, fotozasi tudassal kompenzalni.

  • Gercsa

    senior tag

    válasz szenesember #12026 üzenetére

    Szia!

    Nekem X30-am van, megpróbálok válaszolni de igazából összehasonlítási alapnak csak egy ősrégi fuji s5600-am van.

    1, nekem nem porosodik az objektív egyáltalán, amire figyelni kell hogy makró fotózásnál jól jön egy UV szűrő, ugyanis tényleg nagyon közel lehet menni a témához és simán hozzáér a céltárgy a frontlencséhez ha nem vigyázol.

    2. Az autó fókusz jó fényviszonyok közt szerintem nagyon gyors, viszont gyenge fényben, beltéren észrevehetően lassabb (ami még így sem gáz szerintem, simán használható, csak nem az a villámgyors).

    3. 99%-ban EVF-el használom és még nem tudtam egy nap alatt lemeríteni, 200-300 képnél 1 csík jött le a háromból. (Egyébként az EVF baromi gyors és szép, sokkal jobb mit amire számítottam)

    4. Én lightroom-ot használok, nekem elég, lehet van ennél jobb is passz.

    5. Az AF nekem leginkább makróban tévesztett eddig legtöbbet, de ez simán lehet user error is, ott elég szűk a mélységélesség.

    6. Szerintem sokoldalúbb ennyi pénzért.

    Ha gyerek fotózásra kell, szerintem azt gondod át, hogy mennyit használnád beltérben, mert ott nem lesz elég fény, és nem az AF lesz a szűk keresztmetszet, hanem ha nagyon fickándozik a gyerkőc akkor a rövid záridőkhöz kell majd a 800 vagy annál magasabb ISO és én pl. a fölé nem nagyon megyek ezzel a géppel, de ez is ízlés dolga.

    [ Szerkesztve ]

    Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

  • MC Pite

    veterán

    válasz szenesember #12026 üzenetére

    X10ről váltottunk X30-ra.
    1, kb 0
    2, Főként a fázisérzékelővel elég jó, kontraszt alapon sem rossz, fényévekkel gyorsabb az X10-nél.
    3, X10nél sokkal töppet bír az új akkuval. 100-120 képet bírt nálam az X10, ennél 250-300 képig is eljutok (EVF-et használok, azt is eye sensor módban).
    4, Rawokat... Ez fuji, in camera feldolgozásra való a raw. (ACD See9et használok, de 99%ban in camera használom).
    5, Korrekt az af.
    6, Másra valók a D3300 meg ez. Kitobival(az is kellene gondolom) átlagos körülmények között sokkal használhatóbb az X30, evf, jó színek, egyből látsz expó előtt és után is mindent, és sokkal kisebb. A nikont utáltam cipelni, és sok helyre nem is jött, ahova az X10et meg vittük. Ha nem veszel jó/fix obikat a nikon mellé, sok előnyöd nem lesz, csak kukkolod a kis tükrös keresőt, próbálod a hátsó kijelzőn kisilabizálni erősebb fényben hogy hogy sikerült az expód, és viszed a benga nagy testét; ráadásul többet kell dolgoznod hogy hasonló képeket kapj, mint amit az X30 kiköp alapból.
    Plusz egy pont, hogy főleg beltéren hasznos hogy az X30 elég kellemesen exponálja ki a képeket vaku mellett. Amúgy beltéren sok lesz sokszor a 35ös, illetveha nyitva használod, abból még két nem mozgó ember is kilóg az élességi síkból, nem hogy ha még mozognak.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák