Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Scharm1976 #11508 üzenetére

    Én imádom, minden apró hibájával együtt, életem egyik legjobb obija az XF 35/1,4. :)
    Az AF motorja relatíve hangos, élességállításnál a komplett lencserendszert mozgatja előre-hátra és emiatt nem annyira gyors, mint egy modern építésű társa. Embere válogatja, hogy ez kit mennyire zavar.
    Ami viszont érdekesebb, hogy a képe is igazi egyedi karakter! Kb olyan fél métertől végtelenig imádni való képe van még nyitott rekeszen is.
    Ami viszont esetleg téged érzékenyen érinthet, hogy fél méteren belül ahogy egyre közelítesz úgy lesz egyre lágyabb a képe. Persze itt is elsősorban nyitott rekeszre érvényes ez. Kicsit zárva az obin itt is könnyen csökkenthető ez a fajta lágyság.
    Mindez néha lehet zavaró. Bár nekem néha még ez is tetszik. Emiatt ilyen nagyon közeli témáknál magam adagolhatom a lágyság mértékét attól függően, hogy F1,4 és F2,8 között hová tekerem a rekeszt. :)
    De ha te mondjuk ezért nem igazán vagy oda, akkor esetleg érdemes megnézni az új XF 35/2-t is. Az mintha erre a közelpontos témára kevésbé lenne érzékeny.

    Pár talán némileg témába vágó képem XF 35/1,4-gyel.

Új hozzászólás Aktív témák