Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MR007RM

    addikt

    válasz ixijoq #32637 üzenetére

    Nálam tájképnél legtöbbszőr végtelen vagy hiperfokális, hogy minden éles legyen. Fény, kontraszt, telítettség, élesség belőve egy séma: pl (azért változhat csak megosztom veled most hogy van): sorrendben: 45, 52, 8, 100(az élesség max) és csak az expozíció kompenzációval módosítom a fénymértéket éppen hogyan látom a kijelzőn a látottakat. Általában minuszba tolva, mert akkor adja vissza a valóságot. Mikor fotózom eddig és főleg 12MP-ben készítek, viszont mostanába rákaptam a 38, 41MP-re, aztán meglátom mennyit vegyek le. Mostmár szinte csak ide linkelek, mert valamit mindig hozzápiszkálok és itt nem szeretik az utómunkásokat. :) Szeretek 5MP-re konvertálni, mert úgy még a minőség megtartása végett tudok jócskán élesíteni, mivel sokkal tisztább képet kapok és ez a méret bőven elég mindenre. Utómunka mindig számítógépen PS-ben. Megéri ha ettől gyorsabb és jobb eredményt érek el. Az ND nálam automatán a telóra bízva mindig, és a rázkódásvédelem alacsonyan, mert feltéve ront a minőségen az észrevételem kapcsán, megasztán nem sok vizet zavar. :)

    A flickr-em, ha érdekel. Csak azért linkelem hogy lásd már elég sokat nyomkodtam a telót. További sok szép fotót kívánok. :R Ja és én CameraPro-t használok (3.5.1 QT változat)

    [ Szerkesztve ]

    MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

Új hozzászólás Aktív témák