Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    Sziasztok!

    Tudtok ajánlani valakit aki foglalkozik SMD alkatrészek cseréjével?
    "Ránézésre" a piros négyzettel megjelölt tranzisztor(?) cseréjére lenne szükségem. :O
    (mert egy barom voltam)

    Előre is köszönöm ha tudtok ajánlani valakit, vagy céget aki ilyesmivel foglakozik :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Pakmara #572 üzenetére

    Szia!

    Mivel az elmúlt pár hónapban hasonló utat jártam be, megpróbálok segíteni.
    Nekem volt nagyon régen első szakmámból adódóan tapasztalatom forrasztásban(elektroműszerész), de az elmúlt 20év teljes kihagyása erősen lyukat ütött a tudásomban, gyakorlatomban...
    Mostanra ismét szükség lett volna a tapasztalatomra, de rengeteget c0ptam...

    Mint kiderült, elsődlegesen az igazán fos kínai ónok miatt...

    Első javaslatom, olvass utána , és vegyél egy, a céljaidnak megfelelő átmérőjű és összetételű minőségi, márkás, a piacon elismert ónt egy gurigával...
    Szerintem ez az egyik legfontosabb...
    Méretben az alapján amit leírtál eddig én kb. ezeket javaslom...
    60/40 - 0,8-1mm
    63/37 - 0,8-1mm
    Olvass utána, a kettő között mi a különbség...rengeteg jó leírás és topic van, ahol ezt az igazán hozzáértők kitárgyalják.
    Ezek után vegyél bárhol kiforrasztó szallagot, és rendelj valahonnan, folyasztószert (fluxot). ilyen kiszerelésben.

    Ha van egy valamennyire használható cserélhető csúcsú pákád, innen már csak videókat kell keresned a youtube-on...

    Felvetődhet a kérdés, ha igazán jó minőségű az ónod, miért van szükség fluxra...

    Kiforrasztásnál, ha a réz csíkra egészen vékonyan felhordasz egy kis fluxot a tűvel, és úgy illeszted rá "bármilyen" fos ónos forrszemre, olyan gyönyörűen fogja felszívni a rézcsík, hogy egyből tarkóig szalad a mosolyod.(Nekem legalábbis ez történt) :B :D
    utána a jó minőségű ónoddal "rápötyintesz" még egy kicsit, és újra megismétled , az előbbi műveletet a rézcsíkkal, a legkisebb lyuk is szabaddá válik a panelen...

    Tényleg nincs a bölcsek köve a zsebemben, nem vagyok gyakorlott műszerész aki naponta forraszt százával paneleket, de miután nagyon felszívtam magam,könyékig a zsebembe nyúltam, és berendeltem Amazonról egy 63/37-es 0,8mm-es KESTER (ón)gurigát , nem túlzás azt mondanom, hogy az életem változott meg ebben a témakörben, és végre ismét úgy érezhettem, tudok forrasztani...
    Előtte annyit c0ptam a fos gyurmaszerű, nem "terülő" kb. 350fokon olvadó kínai ónokkal, és tettem tönkre emiatt pár működő elektronikát a magas hőmérséklet, hosszú forrasztási szenvedéstől levált forrpadok miatt hogy elegem lett...

    Itthon hirdetésből vettem egy másik 500g-os gurigát, ami 60/40-es 1mm-es, MUlticore márkájú, amit szerintem nagyon korrekt áron árul az eladó...
    AZ is álomszerű.... :R
    A pákacsúcsaim sorra mentek tönkre előtte a szar ónoktól, a magas hőmérséklettől,,,
    Most ezekkel az ónokkal a már majdnem kidobandó csúcsokat is olyanra sikerült felújítani, hogy könnybe lábadt a szemem...
    Így is baromi hosszú lett a hozzászólásom, nem folytatom, biztos hogy érthető mekkora szopásból mekkora örömben lett részem, azért mert minőségi ónt vettem végül...

    Bízom benne, hogy kicsit tudtam segíteni, és nem kell annyi szíváson keresztül menned mint nekem... ;)

  • twine

    addikt

    válasz Pakmara #580 üzenetére

    Közben kitúrtam neked egy jó kis leírást..linkelem, mert nem szeretnék mások tollával ékeskedni.
    Ebben a topicban leírják miért jó az "eutektikus" 63/37 arány....
    de nyilván a 60/40 is, és ahogy Pakmara is írta, itt is javasolják, hogy azért jó ha tudsz ólommentessel is forrasztani... :R

Új hozzászólás Aktív témák