Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CNCBank

    csendes tag

    Üdvözletem szaktársak, érdeklődők!

    Örömmel olvastam a CNC és megmunkálás témát érintő őszinte tabuk nélküli tapasztalatokat, kérdéseket, válaszokat ezen az oldalon és topicban, egyben gratulálok is hozzá.
    Viszont az egyik szemem sír a másik nevet, ugyan is sajnálom, hogy ezek a mondatok nem az általunk létrehozott CNCBank CNC Szakipari Portálon hangzanak el a fórumban.
    Talán a szakmai portálnak nagyobb a cél irányzott látogatottsága, és szembesülhetne ott néhány cég önmagával, valamint képet kaphatnának néhány mostanság igen csak fontos szakmai tényről.
    Mikor kb. 3 éve elkezdtem építeni fejleszteni a portált, azzal a szándékkal tettem, hogy a szakmai közösségnek legyen egy olyan átfogó honlapja, ahol nyíltan minden problémát felszínre lehet hozni, bérpolitika, programozási gondok, javítási gondok, dokumentumok, tananyagok, szoftverek, vélemények hiányosságok, képzés stb.
    Még ha a nagy halak (vállalkozók, cégvezetők, multik) nem is írogatnak a fórumban, de tudnotok kell, hogy előszeretettel olvassák... és ez már rész cél, fél siker.
    Nem reklámozni akarom itt a portált, csupán ajánlani, mert pont ilyen gondok miatt élne.
    Sajnos itt ebben a topicban kell találnom egy olyan közösséget, akik szerintem oda valók, mármint hozzánk is. Nálunk valahogy rajtam kívül kevés emberke mer írni őszintén a fórumban, pedig anonim és amennyiben problémákat vésnek le - többnyire ki-ki hogy ér rá, úgy segíti válasszal tippel a másikat.
    Pl. jó pár hónapja van egy statisztikai publikus gyűjtés, ahol nem csak a nettó bért adják meg a szakik, hanem az ország mely területén és milyen munkakörben, mennyi órával, műszakkal stb.
    Örülök, hogy nem akartok beállni a sorba és a napi üzletpolitika céljaként eltűnni, valamint elhinni, hogy ez csak gombnyomkodás....( Igaz zongorázáshoz is csak a megfelelő időben a megfelelő billentyűket kell ütögetni... :F ) Adjunk írásos bizonyítékot a piacnak, hogy ez a szakma mozgatja valójában a világot és ez ha tetszik ha nem pénzbe, megbecsülésbe kerül. :W
    A portál fórumában rengeteg topik (téma) van melyben szerintem mindenki megtalálja a véleményének, problémájának helyét, és írni kell bátran.
    Az elérési címe: www.cncbank.hu
    Köszönöm, hogy elolvastatok, remélem nem aprózódik el a szakmai közösség..., célom, hogy együtt egy helyen hatékonyabbak vagyunk és látványosabbak :K

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    Elnézést... beragadt az egerem és kétszer ment el az üzi....
    Nem tudom törölni, ezért írtam ezt ide :D

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    válasz BloodPandus #180 üzenetére

    Milyen meglepően kicsi a világháló.... :D
    Hajrá Szabi... :C

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    válasz zolikaDB #185 üzenetére

    Sziasztok!
    A CNCBank portálon is van csevegésre lehetőség a fórumban az általános topikban.
    Egyszerűen nyitsz egy kötetlen csevegő témát és már indulhat a csevej.
    Nem kell megijedni attól, hogy elég nagy nevű cégek reklámoznak rajta, az még csupán annyit jelent, hogy számukra kedvezőnek tűnik marketing szempontból. Valamint az üzemeltetéssel járó költségeket fedezik.
    Sokan vannak úgy, hogy nem merik beírni a problémájukat, kérdéseit mert attól félnek, hogy nem épp szakszerű a megfogalmazás, vagy esetleg meg mosolyogják.....
    Erről szó nincs és nem is hagyják a moderátorok.
    Viszont előnye, hogy első kézből szakmai válaszokat kaphatsz.
    A fórum legfőbb célja pont a gépközeli felhasználók ismereteinek, problémáinak megosztása, egymás kölcsönös segítsége valós tapasztalatok alapján.

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nos... Ritkán, de ha van időm benézek ide is.
    Szóval olvastam fűt-fát, mióta nem jártam erre.
    Néhány észrevételem:
    - Ütőkés létezik D20-as átmérőtől is, melynek lényege, hogy a két lapkából az előrébb lévő (kb. 0,2-0,3 mm-el) nagyol és átmérője kisebbre van állítva, mint a mögötte következő simító lapkáé.
    - Oktatás ügyben meg már létezik technológiai és vezérlés specifikus is....
    Pl.: Miskolci Egyetem Regionális Felnőttképzési Központ!!!
    Én ott épp CNC köszörűsöket és esztergályosokat oktatok jelenleg.
    A -tól Z-ig.
    Azaz
    - Minőségügyi ismeretek,
    - Műszaki ábrázolás,
    - Forgácsolás matematikai alapjai,
    - Anyagismeret,
    - Forgácsolási alapismeretek,
    - CNC programozási alapismeretek,
    És innen specifikálva kinek milyen gépet, vezérlést, melyből vizsgázni fog.
    - CNC programozás
    - Gyakorlat.
    Jelenleg a CNC köszörűsöknek:
    Ghiringhelli CNC csúcsnélküli köszörű, Siemens Sinumerik
    Junker Jumat CNC bekezdőkúp köszörű Allen-Bradley vezérlés
    Junker NAJ VI CNC horonyköszörű Siemens Sinumerik
    Junker Quickpoint 1001 CNC palástköszörű GE Fanuc Series 15-T
    Studer S21 CNC palástköszörű GE Fanuc Series
    Tsugami CNC eszterga Tsugami Fanuc + PLC száladagolás vezérlő
    Veiler Primus2 CNC eszterga Siemens Sinumerik
    vezérlésekkel, összesen 10 főnek oktatom az egészet az egyetem égisze alatt és a Boss2006 Hungary cég dolgozóinak felkérésére.

    Szóval ezeket tanítom és ezekből is tesznek akkreditált hivatalos vizsgát,majd kapnak bizonyítványt.
    Valamint jelenleg a Prec-Cast Kft-nek épp jelenleg volt CNC szikra tanfolyama tőlünk, adott típusú gépre és vezérlésekre.

    Továbbá hamarosan elindítjuk a távoktatási projektet is, aminek lényege, hogy nem kezdőknek van kitalálva,hanem olyan szakmába egy pár éve dolgozóknak, kiknek fontos a mélyebb szakmai ismeretek és a bizonyítvány.
    Ez interaktív webes üzemelésű, tehát webfelületen jelentkezel, onnan töltöd a tananyagokat lefele, ott hallgatsz órákat a megfelelő időpontban és ott írsz időre teszteket, és amennyiben hibázol picit több idő múlva lehet csak újra tesztezned és csak sikeres teszt után jön a következő leckéd.
    A vizsga viszont élőben van a végén a munkáltatódnál, vagy egy felkért cégnél, ahol egy vizsgabiztos jelenlétében kell produkálnod.
    A jó az egészbe, hogy ha valamit vágsz, akkor hamarabb tesztezhetsz,és ha jó a teszt azonnal kapod a következő témakört és így hónapokat spórolhatsz, és nem kell utazgatnod oktatásokra, valamint végig unni azt amit már tudsz.

    Szóval van fény az alagút végén.
    Nyugodtan keressétek a Miskolci Reg.Feln.Képz.Közp.,
    vagy engem. pl.: a portálon.: [link] www.cncbank.hu

    U.I.: Hollandiába aki szeretne dolgozni, kereshet ez ügyben is.

    Valamint felhívom a figyelmeteket, hogy hétvégén 13-án szombaton kerül megrendezésre
    a IV. Hobby CNC találkozó és Börze Hatvanban a MÁV Művelődési házban.

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    válasz zolikaDB #267 üzenetére

    Nagyon is igaz zolikaDB....
    Én 2 évet dolgoztam náluk és sajnos elég kiábrándító volt, hogy a gépbeállítók mind autodidakta módon egymástól hangyányi ismeretekkel dolgoznak, és egyiknek sem szakmája. Valamint az egyik a másiknak csak annyit ad át ha esetleg érdekelné is ami nem ép gyakori jelenség náluk, hogy még véletlenül se legyen okosabb a másiknál. Mondhatom szép politika....
    A miskolci Egyetem Képzőközpontjától indult egy oktatási projekt a cég számára, de mikor az előzetes megbeszélésre lementünk az egyetemtől, majd távozás után telefonon közölték, hogy Orosz Norbert, azaz én semmi esetre ne tartsak nekik órákat mivel dolgoztam a cégnél....:)
    Gondoltam ez ám a hiúság és a szakmai gőg....
    Nem hogy örültek volna, hogy egy olyan embert kapnak, aki ismeri a problémákat és tudja a szakmai hiányosságokat a témában, így hatékonyabb lett volna az oktatás is.
    De mint minden itt ennél a cégnél sem ez volt fontos...
    Gondolom kaptak egy keretet a górétól erre, és a lényeg, hogy a keret minél kisebb százalékáért legyen valami, aminek a lényege az üzlet és nem a tartam.
    Röviden ennyit erről.... aki érti az érti.

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    [P:C]
    A CNCBank CNC Szakipari Portál beindítja az Online CNC Szakipari Felnöttképzési Rendszer-ét!

    Új fejlesztésünk, - az országban egyedülálló online speciális képzési rendszerünk - mely által úgy a szakoktató, mint a hallgató otthonról, akár a munkahelyéröl bejelentkezve tudja lebonyolítani a szakképzéseket.

    Ez nem egy offline, azaz elöre felvett, letölthetö bemutatókon alapuló, hanem valós idejü interaktív szolgáltatás.

    Erössége, hogy nem egy általános CNC képzést nyújt, legyen szó gépkezelöi, vagy programozói képzésekröl, hanem a szolgáltatás megrendelöje által kívánt gépre, berendezésre, vezérlésre orientált és specializálódott szakképzést nyújt. Mind ezt az adott specifikációban, a lehetö legtöbb szaktudással rendelkezö szakoktatókon keresztül.
    Mivel így a szakképzés nem helyhez kötött, így lényegesen a piaci ár alatt tudjuk kínálni szolgáltatásunkat. Ez által akár egyéni úton is finanszírozható és nem jelent különösebb anyagi nehézséget, a szakmai tudás fejlesztése egy munkavállalónak sem.

    A képzés teljesen rugalmas és interaktív, azaz úgy az oktatónak, mint a hallgatónak saját egyéni felülete van a kurzus kezdetétöl a végéig, melyen minden számára fontos adat kiíródik , és intézheti dolgait.

    A hallgató felületén vannak feltüntetve a képzésével kapcsolatos aktuális letölthetö jegyzetek, modulok, órák idöpontjai, melyröl a rendszer automatikusan a megfelelö idöpontban értesíti. Továbbá az aktuális modul témazáró tesztjének idöpontja és határideje is, mely tesztet szintén interaktív módon, a saját felületén idöre tölt ki, majd a rendszer elküldi az oktatónak kiértékelésre.

    Sikertelen teszt esetén a hallgatónak még kétszer lehet ismételni, melyre tesztenként egy hét áll rendelkezésére, de természetesen a folyamatban lévö oktatásokon továbbra is részt vesz, csupán sürübben kell tesztet írnia. Amennyiben a harmadik teszt is sikertelennek minösül, és nem finanszíroz ujabb órákat, akkor a hallgató a tanfolyamról kizárásra kerül.

    A gyakorlati órákhoz a portál biztosít adott gépre, vezérlésre szimulációs rendszert, valamint, munkahellyel nem rendelkezöknek gyakorlati helyet.

    Az oktatók saját felületükön találják a kiosztott órarendjüket, melyröl aktuális idöpontban a rendszer üzenetet is küld nekik. Továbbá az adott órákra való hallgatói adatokat. Az oktató segítségére az élö elöadás alatt a rendszer megjeleníti, hogy mely hallgató van online jelen és az idöpontját is menti a rendszer, mint egy jelenléti ív (tól-ig).

    A valós idejü órákra, csak az arra jogosultak tudnak bekapcsolódni. Az órák alatt látható maga az elöadás, az elöadó szakoktató neve, a téma címe és ideje. Továbbá mennyi ideje tart az elöadás és mennyi idö van még hátra az aktuális elöadás befejezéséig.

    A CNCBank CNC Szakipari Portál képzéseire már folyamatosan lehet jelentkezni

    A képzések április elsejétöl indulnak folyamatosan, maximálisan 9 fös kurzusokkal.

    A képzéseket gazdasági cégek is igényelhetik és a képzés díját megoldhatják a szakképzési hozzájárulás terhére. Egyéni jelentkezöknél részletfizetési lehetöség is biztosított.

    A felnöttképzési oldalunkat áprilisig demo prezentációs üzemmódban tekinthetik meg, melyen a fontosabb menüpontok vannak csak aktiválva. Természetesen az oldalon minden részletesen olvasható és egyben pdf dokumentumokban letölthetök.

    A portál folyamatosan keres szakoktatónak jelentkezöket, ki úgy érzi egy adott CNC -vel kapcsolatos témában megbízható tudással bír és megfelelö díjazásért szívesen lenne a munkatársunk.

    Várjuk cégek megkeresését, akár befektetöként is, a további fejlesztések miatt.

    Az oldal elérése; a portál bal oldali menüpontjáról az „Online Tanfolyam” gobra kattintva.

    [P:C][/P][link]

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    válasz zolikaDB #1153 üzenetére

    Kedves ZolikaDB!
    A kereset magyar doksit a CNCBank Országos CNC Szakipari Portálunkról letöltheted, mely közel 3 éve elérhető tőlünk...
    Íme az elérése és tartalma:

    CNC Szakmai Letöltések => VEZÉRLÉS INFÓ Kategória => 3.oldalán:

    Csak klikk a címére ésmár megy is lefele....
    HURCO ULTIMAX 4 Programozói Kézikönyv
    Leírás:
    268 oldalas, magyar nyelvü tömörített kezelöi gépkönyv.
    Ultimax 4 VMX gépekhez
    Ez átdolgozott kiadás 1999. május
    A tömörített fájlban Word dokumentumban.
    A kezelõi gépkönyv leírja a szerszámgép mûveleteket, az Ultimax funkciókat, illetve egy Hurco szerszámgép kezelõ által használt képernyõket.
    Jelen gépkönyv számos megállapodást használ a rendszerfogalmak megmagyarázására és a kulcsfontosságú fogalmak kihangsúlyozására. Jelen fejezetben határozzák meg ezeket a megállapodásokat.
    Jelen kézikönyv a következõ fejezetekre osztható:
    1. fejezet: Rendszer alapok Üzenetváltó
    1. fejezet: Alkatrészprogramozás Megnövelt NC alkatrészprogramozás
    1. fejezet: Szoftver opciók
    Verzió: 1999
    Méret: 439.57 Kb
    Felvétel napja: 2007. 08. 11.
    Sikeres letöltések: 364

    Mivel be vagy reggelve hozzánk és több, mint 100 pontod van, ezért le is töltheted...

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    válasz zolikaDB #1179 üzenetére

    Pedig vannak, csak mivel kevés a témában a hsz-ek száma ezért átsiklanak felette...
    Be kell írni olyat, melynek a címébe is ott van a Hurco szó és akkor könnyebben toborozhatod, invitálhatod őket, hogy reagáljanak... Sokan csak a főoldalt a középső blokkban alul, az utolsó 10 bejegyzés címeit olvassák és klikkelnek bele, így ha nincs aktuális Hurco-s című hozzászólás, topic, akkor nincs is szemelőt sajna ami vonzaná a Hurco-s szakik szemét, kíváncsiságát.

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    válasz Petie #1181 üzenetére

    Üdv Péter!
    Ment privát az új jelszavaddal...

    De ha már itt vagyok, demonstrálok egy picit az ország egyedülálló technológiai rádiója mellett....
    Ma 18:00-tól közel 20:50-ig több mint 2,5 órás műsort hallható a Német holland munkavállalásokkal kapcsolatosan, a témát illetően mindenre alaposan kitérve,mely a CNC-s szakmánkat érinti. Ha valaki az elejétől szerette volna végighallgatni, az se csüggedjen,mert 23:00-tól megismételjük.
    Továbbá ma 21:00h-tól a június 4.-ei Trianon emlékműsort is megismételjük,mely 73 perces.
    A CNCBank Technológiai Rádiót nem csak a portálon lehet hallgatni!

    Winamppal:
    [http://stream02.radiozz.hu/tunein.php/cncbank/playlist.pls]

    Média playerrel:
    [http://stream02.radiozz.hu/tunein.php/cncbank/playlist.asx]

    Real playerrel:
    [http://stream02.radiozz.hu/tunein.php/cncbank/playlist.ram]

    Quick Time-al:
    [http://stream02.radiozz.hu/tunein.php/cncbank/playlist.qtl]

    A portálon egyébként minden infót megtudhattok a rádióról...

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    Üdv!
    Jelenleg sikerült időt szakítanom és rendet rakni a portál szerverén,
    így némi helyet is megtakarítottam...
    A nagy sikerre és érdeklődésekre tekintettel ezért már fel tudtam tenni
    a Technológiai Rádió fórumába az első online adásunk élő műsorának archivált változatát.
    mely a Német, holland munkavállalás c. műsor...
    A műsort nchelp és én követtem el...
    Akit érdekel az már bármikor meg tudja hallgatni :)
    Így pl. erre a linkre kattintva bármikor meg lehet hallgatni:

    [link]

    Amennyiben elindítjuk a Technológiai Rádió tematikus műsorait,
    természetesen már akkor minden szerkesztett műsor hasonlóan rögzítve lesz,
    és egy archívumban bármikor, tetszőleges időpontban is visszahallgathatóvá válik.

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    válasz zolikaDB #1360 üzenetére

    A HURCO anyagot publikálni fogom, csak helyet kell rendeznem neki, ugyanis kissé telítve vagyunk...

    A Német, holland munkavállalás c. műsor hanganyagát csak meghallgatni tudjátok a portálon (bármikor), de sajna letölteni nem... Ugyanis a zenei alájátszás és átkötések miatt (szerzői jogok) a törvények és az idevonatkozó egyéb szabályzók miatt nem engedélyezettek a rádiós anyagok letöltései :(

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

  • CNCBank

    csendes tag

    válasz xmad #1546 üzenetére

    Kedves xmad!

    Miért nem kérdezed meg mindjárt első kézből?
    Pl. a CNCBank Országos CNC Szakipari Portálon,
    A SZIMULÁTOROK fórum HEIDENHAIN szimulátor topikban...
    Csg67 nicknéven, Csáky Gergő mérnök kolléga a hivatalos Magyarországi forgalmazó cégnél dolgozik és nagy szakértője is egyben a szoftvernek.
    Egyik legaktívabb tagja közösségünknek azáltal, hogy minden kérdésre - mely szakmailag érinti - szívesen és őszintén, érthetően válaszol.

    Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

Új hozzászólás Aktív témák