Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petie

    veterán

    válasz zolikaDB #765 üzenetére

    igen, ilyen a mienk is, csak kisebb az asztala.
    bontani nagyon jók igen, csak az a baj hogy elvárják az embertől hogy 2 százados tűréssel dolgozzanak utána rajta :DDD
    nem én dolgozom rajta, de egyik kolléga észrevette hogy már z-ben nem ugyanoda pozicionál vissza :D kicsit ki van szegény :)
    kolléga vissza akarta küldeni z-ben simítani és hát húzott bele akkora lépcsőt hogy egyből selejt lett a darab...

    nálunk 5 cnc gép van. 1 hurco vmx 42, 22 cincinnati arrow 750, akkor ez az ftv amit előbb írtam, meg egy biglia eszterga- ez meg nem tud már központba fúrni :D eléggé leharcolták az idők folyamán :D

    ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

  • nchelp

    tag

    válasz zolikaDB #765 üzenetére

    Ilyen FTV-t kettőt volt szerencsém átadni Győrben a Rábánál. Aranyos megoldás, a 4000-es gépasztalra középen felszerelhető egy elválasztó fal, és ekkor a vezérlő úgy kezeli a két térfelet, mint palettákat. Ennél láttam először a Fanuc Dual mod-ot, na, ez nem piskóta. Mindkét oldalon külön be lehet mérni ugyanazt a nullpontot. Azaz pl G54 egyidőben élhet mint önálló beállás mindkét térfélen.

    Igen, az asztal pontosan ezért teljesen fix, minden mozgást a szerszám csinál.

    Megjegyzem, sírni lett volna kedvem, mert mire a másodiknál kint voltam, addigra a régebbinek a 3D-bemérőjét már gyalázatosan szétkefélték :O . Ilyen az, amikor túl gyorsan cserélődnek az emberek.

    Jut eszembe, Cincinnati Z irányú pozícionálása amúgy nem teljesen korrekt egy 2-3 óra tétlenség után. Akár tizedmilliméter eltérés is lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

    nchelp

Új hozzászólás Aktív témák