Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz CNCBank #268 üzenetére

    Igen, a szakmai féltékenység csúnya, de létező dolog! Hidd el, kezdem azt hinni, h rám is irigyek, pedig kezdő vagyok még. Ha kérek tanácsot, éppenséggel kapok, de valami kacifántos módon, és úgy, hogy körbe kell magyarázni ezerféle hülyeséggel, meg marhasággal. Hogy a főnök így, a főnök úgy... Meg, pl a múltkor horizontban martam, erre jön, h a váltóm is el szokta cseszni... Jó. Nekem sikerült, leellenőriztem taszterrel, és pontos lett, művezető, szerszámosok elégedettek voltak. Akkor mit kapok: tudnom kell, hogy a taszter ilyen meg olyan pontatlan... Kösz!
    Másik: kurva rendes egy főnököm van! Tegnap elküldtek, 2-kor, csak nehogy ki kelljen fizetni 2 óra túlórapénzt, hogy hagyjam a gépet, hadd fusson a 3D...
    Reggel bemegyek, üzenet: leállt a gép, zsírozni kell. Nézem a mondatszámot, kb még egy órát ment, miután haza indultam. Jó, megpróbálom bezsírozni, a szokott módon (fej vertikális üzemmódban +90 fokba forog, S20, M3). Hibaüzenete marad. Indíto ma progit, hátha! El is indul, le is áll. Hibás a 3D-s program. A programozó gépén meg lefut :S Kapok új progit, betöltöm, hajrá! Elmegyek kajálni, mire visszaérek áll a gép.
    Próbálom zsírozni, semmi. Jön a művezető, szedjük szét, hogy hol akad el a zsír. Manuálisan is kenjük, mert maga a zsírzó nem pumpálja ki az anyagot. De a fejnél a csőben van zsír. Semmi reakció, a fejbe jut kence, de a hibaüzenet marad, és nem leeht programot futtatni...
    ERRE: megjelenik a "főnök", és elkezdi: nah, hogyan lehet fél műszakot elbaszni azzal...
    Én meg folytattam. hogy próbálom megcsinálni a gépet???

    Nah, Pandus, jár a pont, amikor a főnökökről meséltél!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák