Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #27070592

    törölt tag

    válasz radi8tor #38039 üzenetére

    Valamit félreérthetően írtam..
    Nem a fáradt olajjal öblítek hanem az előző olaj nem használt maradékával. Tehát vettem öt liter olajat, abból 4.25 kell (elvileg) a blokkba (és a szűrőbe) vagyis van cirka 0.75 liter nem használt tiszta motorolajam az öblítéshez (ha nem eszi az autó az olajat és nem töltögetem bele a hat hónap alatt..)
    Letelt a hat hónap, tehát veszek öt litert, kimérek belőle 0.75litert, az megy egy egy literes kis olajos flakonban a csomagtérbe, tartalék címszó alatt. Az előző ugyanilyen tartalék olajos flakonból felhasználom a benne lévő olajat a blokk öblítéséhez. Majd betöltöm a blokkba a 4.25liter új olajat és örülök. :)
    (kihagytam hogy az öblítés két lépcsős, az első után kézzel át kell forgatni a motort.. ezt egy szervízben nem fogják megcsinálni)

    Majd tolok legközelebb egy videót a cseréről. :D Szilveszter napján esedékes. Nincs kavarodás, a másik csere Június 30.

    szerk: erdey_a #38040
    19 éves 1.8 Zetec blokkom van, ezt rakták a jenkiknél forgalmazott Focusokba is. Ha azokra fél év (vagy 5k mérföld) a megadott csereperiódus, akkor én is azt követem. Lőjjetek le. :DDD húszezret akkor sem gurulnék olajcsere nélkül ha ingyen lenne a benzin.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák