Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz Pyttawrx #48025 üzenetére

    Hát persze, nincs velük gond szerverben sem (értem, hogy nem szerverbe szánták, de elég jól teljesítenek még most is a vizsgán), ahogy a példa is kitűnően mutatja. Mióta beraktam a gépbe az idő 99,9%-ban ment. Céges költözés és némi áramszünet miatt nem volt 100% csak az uptime. Teljesítményben bőven elég igazából és véleményem szerint nem nyújt semmi olyat pl. egy DC450, aminek érezném a hiányát, illetve a Power loss protection nem volt nekem szempont. Tudom, hogy mit kell eladni és mi az ami bizonyos felhasználásra elég. :) A PH! fórum alá nem raknék semmi áron consumer SSD-t, nyilván.

    Egyedüli hiba igazából az volt, hogy a Dell gyári HW raid megoldását használtam, ami ugyanúgy terheli az összes SSD-t, és nem fókuszáltan terhel 1-et, szemben Flash alapú tárolókra kitalált RAID megoldásokra, amivel könnyebben megjósolható, hogy feltehetően melyik lesz cserés. :)

    Igazából ez nagyon éles bizonyítéka annak, hogy mennyire kell komolyan venni a TBW-t. Bevallom az igazat, hogy most néztem rá először, mennyit írtam rá és annyira meglepődtem, h úgy éreztem megéri megosztani. :D

    Egyébként lassan esedékes nálunk a szerver fejlesztés és igazából az újba már nem tenném bele ezeket, pedig nagyon kíváncsi lennék meddig bírnák még, csak nagyon szeretnék egy full NVMe szervert a közeljövőben, bár ott még csak a számolgatásnál tartok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák