Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz demmer123 #13599 üzenetére

    A lapozófile kikapcsolás hatásai valószínűségi sorrendben:
    1: nem történik semmi, csak megspórolod a tárhelyet
    2: különböző problémákba futsz (többnyire csak látszólag, de elfogy a memória)

    Semmilyen értelemben nem lesz gyorsabb a rendszer, mert:
    A,) alapvetően csak akkor van tényleges használatban a lapozófile, ha már teljesen elfogyott a fizikai memória (és ez esetben talán mégis jobb, ha csak látványosan lelassul, mint ha adatvesztés mellett lefagy pár program)
    B,) ha egy program valamiért mégis ragaszkodik ahhoz, hogy legyen lapozófile (függetlenül a fizikai memória abszolút mennyiségétől és relatív használt/szabad arányától), akkor lapozófile nélkül gyakorlatilag mindig lefagy (a megint csak nagy valószínűségű adatvesztéssel jár).

    Ezek figyelembevételével szerintem egyszerű eldönteni, hogy szeretnénk-e lapozófilet hagyni (legalább 1-2 Gb-ot).

    Illetve azt is érdemes figyelembe venni, hogy alapvetően csak akkor van tényleges és számottevő írás a lapozófile-ba, ha már elfogyott a fizikai RAM, vagy valami kényszeríti ezt az írást, és ilyenkor nagyon megérződhet, hogy HDD-n vagy SSD-n van ez a lapozófile.

    Én az SSD korszak előtt egy saját partíciót tettem a HDD elejére a lapozófile-nak.
    Később, mikor még nagyon drágák voltak az SSD-k (Ft/Gb), akkor próbáltam ezzel spórolni (próbálgattam kikapcsolni, illetve megtalálni a minimális méretet, ami elég a makacs programoknak), de mióta megfizethetőek az SSD Gb-ok, azóta megint hagyok 4Gb-ot is a lapozófile-nak (külön partíciónak persze már nincs értelme, legalább is Windows esetén).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák