Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz ddsteel #2511 üzenetére

    Nekem Revoluton van "némi" kripto és bogarásztam ezt a kérdést. Az elmúlt időszakban "rendezték" ezt jogilag. Tehát a kriptó mint tevékenység már adóköteles, sőt utólag be lehetett vallani visszamenőleg is, volt amnesztia.

    Ennek ellenére teljes káosz az egész. És csak idővel derül ki mi a pontos helyzet. Egyszerű kérdésekre sem tudott senki egzakt választ adni. Ami nem mainstream tőzsdés dolog.

    Bonyolítja a dolgot, ha euró váltás van a képbe, mert forinttal kell számolni napi MNB közép árfolyamon.
    Bonyolítja a dolgot, ha kriptavalutát adsz veszel. Itt ha ez zajlik az már lehet adóköteles, vagy szabályok alá esik.

    Persze van egy napi összeg ami alatt ingyenes ez kb 20.000 forint. Azt nem tudom, hogy a tranzakció szám számít-e. De éves szinten is van egy keret.

    Ezek a kártyás vásárlások, nem olyanok mint amikor bankkártyával, hitelkártyával vásárolsz. Jellemzően mindenhol meg kell adni az adóazonosító jelet. Jelenleg csak a kapacitás függvénye mivel foglalkoznak a hatóságok, de a mesterséges intelligencia használatával egy egyre gyorsabb és kiterjedtebb lesz, digitális adatoknál meg mindent lehet ellenőrizni.

    Nehogy nagy szívás legyen a vége.

    https://kriptoadozas.hu/gyik/
    5. kérdés hasonló.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák