Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Tibiajax #136080 üzenetére

    "nem hiszem, hogy az ip man egy kungfu-oktató film akart volna valaha is lenni.. hogy egy mély, szakmailag is minél jobban stimmelő, az ágazatokat bemutató, komoly harci alkotás szeretett volna lenni. ez szerintem egy mese. egy elbeszélése annak, hogy milyen lehetett annak a legendának az élete, illetve annak egy része, akit a legtöbb ember a világon csak bruszli mestereként ismer vagy hallott róla.. "

    Pont ezt kifogásolom :)
    1. Életrajzi film ne "Csillagok háborúja-szintű" fikció legyen.
    2. És ha a kung fu a kung fusok szerint nem csak látszattechnika, hanem életszemlélet és életmód, akkor igenis legyen mély, ha arról az emberről szól, aki ennek megfelelően élte az egész életét, továbbadva e szemléletet tanítványainak is.

    "ilyen távolságból mi ugyan mit tudnánk a múlt század elejei kínáról?"
    Azért van pár történész, dokumentarista, oknyomozó újságíró, stb. akárki, aki a múlttal foglalkozik, és így 2020-ban ezek azért nem elérhetetlenek, ha érdekli az embert...

    "mit mondasz egy mamma miára?"
    Semmit, azt kerülöm, mint a pestist :D

    "az első részről beszélek egyébként alapvetően, (...) egy tiszteletadás a kínai nép részéről a kínai nép csodált alakja számára. és ha így, csakis így nézzük, szerintem nagyon szépre sikerült."
    Szerintem meg pont ezzel, így válik tiszteletlenné - ti. a hamisítással.
    (Ip Man a kommunista párt győzelme miatt emigrált - később, mint a filmben látjuk, és nem a japánok elől menekülve meglőtten - Hongkongba, amit akkor ízlelgessünk a mai kínai-hongkongi viszonyt is szemlélve... a fenti tiszteletadás-tézised árnyékában.)

    "a második rész egyébként nekem sem tetszett"
    Az sajnos egy rossz film.

    "magam részéről az első epizóddal vagyok ilyen pozitív és azt szeretném védeni, mindenáron"
    Tiszteletben tartom az álláspontodat, de nem értem, mégpedig a leírtak miatt. :R :)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák