Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutkut

    addikt

    válasz Takika14 #10170 üzenetére

    Erről a "rásegítésről" jut eszembe...

    Elöljáróban annyit hozzátennék, hogy csak pár napja van meg a játék, így ebben nyilván sokkal kevesebb tapasztalatom van, de maga a fifa nem ismeretlen számomra, eddig a 14-gyel játszottam, nem is keveset... :D

    Ki milyen beállításokkal játszik? Arra gondolok, ahol be lehet állítani a passz, lövés rásegítést, analóg sprintet meg a többit... Mert nálam hosszú évek óta (Fifa 14) minden manuálison van (kivétel: légi labdáknál magától vált a játékosra). Hogy miért fontos ez?

    Akármennyire is több "skill" kell hozzá, így is van rásegítés, nem is kevés. Csak, hogy egy egyszerű példát mondjak: lapos indítással ki akarod ugratni a csapattársadat egy "szűk folyosón". Ha van "irányító" tulajdonsága (Specialities: Play Maker; de lehet, hogy elég a nagyon jó irányérzék/vision) a játékosnak, akkor a védő lába között is elmegy a labda, ha nincs, akkor lekapcsolja a védő. Én nem érzem, hogy egyik esetben rosszabbul céloznék, mint a másikban, de mégis a "nem megfelelő" játékossal sokkal ritkábban jön össze egy ilyen nehezebb passz. Továbbá ott van a labdavezetés, labdakezelés, és még lehetne sorolni... Helyezkedés? Azt is mi irányítjuk? Mind a 11 játékost?

    Lehet kompetitívnek nevezni a játékot (vagy elvárni tőle), de nekem senki ne mondja, hogy amikor kiosztott egy 30m-es indítást, akkor az azért lett olyan pontos, mert ő tizedmilliméteres pontossággal abba az irányba tekerte a bal analóg kart... Ha rásegítéssel játszik, akkor meg pláne... :P

    Szóval, mindenféle morál nélkül is vannak olyan dolgok a játékban, amit nem mi irányítunk, de nem is feltétlenül kell. Szép is lenne, ha egy 20 éves középső védővel le tudnád adni ugyanazt a passzt - amihez a valóságban minimum egy Özil kell - csak azért, mer te ugyanoda tekerted az analóg kart...

    Rejtett tulajdonságok... Lehet kövezni, de enélkül nem lenne unalmasabb a játék?! Így figyelni kell a játékosaidat, ki az aki tényleg "csodacsere", észben tartani, ki mennyire vált be 1-1 meccsen stb. Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy ha kiderülne, hogy pl. Ramosnak van egy olyan rejtett tulajdonsága, hogy a fontos meccseken az utolsó percekben fejel egy gólt, akkor arra azt mondanám, hogy el is várnám, hogy legyen ilyen tulajdonsága. :D Úgysem amiatt választ az ember több hasonló tudású közül egy adott játékost, mert a másik 100 tulajdonsága közül mondjuk a becsúszószerelése 86 helyett 87...

    A morál meg... Van, hogy engem is idegesített, hogy ha valakivel nem jött össze az első passz, akkor onnantól 10x nehezebb volt vele bármit is csinálni... Ugyanakkor nem mondhatjuk, hogy ez nem életszerű... A legnagyobbakkal is előfordul, hogy "aznap bal lábbal keltek fel"... Egyébként szerintem ez sem annyira rejtett funkció a játékban, a játékos meccs előtti formája, illetve a meccsen kapott értékelése alapján nem olyan nehéz leszűrni, hogy ki az, akinek épp nem megy...

    Továbbá, OK, megnehezíti a játékodat, ha az elején összehozol egy gólt. De ugyanakkor a te játékosaidnak megnöveli az önbizalmát, az ellenfeléét meg lerontja, nem?! Szóval, szerintem összetettebb dolog ez ennél, csak ezt a "momentumot" vagy mit önmagában vizsgálni nem érdemes. Az már persze más kérdés, hogy ez hogy van balanszolva... Most csak arra reagáltam, akik ki vannak akadva, hogy egyáltalán létezik ilyen. :R

    TLDR: Ne csodálkozzunk, hogy van rásegítés... Momentum, morál, mindenféle rejtett dolgot leszámítva is rengeteg rásegítés van, amit nem mi irányítunk.

    Meizu MX3 32GB

  • kutkut

    addikt

    válasz Attila432 #10211 üzenetére

    Ahogy írtam, ez már balance kérdése... Ami ezek szerint nyilván nem jó most, ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.

    Egyébként, a nincs semmi mozgás a pályán problémát nálam (Fifa 14, igen, ott is volt ilyen) a támadó taktika és/vagy egy CAM becserélése a legtöbbször megoldotta.

    Meizu MX3 32GB

  • kutkut

    addikt

    válasz Takika14 #10265 üzenetére

    Nem értettelek félre, a mondandóm is kb. pont háromnegyed részben kapcsolódott a tiédhez. Vagy még annyira sem, csak leírtam, ami eszembe jutott. :))

    Mint írtam, annyit nem játszottam még a 17-tel, hogy észrevegyem, mennyire állnak le a játékosok 2-0 állásnál, online pláne... Csak annyit akartam írni, hogy régen is voltak ilyen dolgok a játékban, hogy a meccsen dinamikusan változott a játékosok tudása, képessége, küzdeni akarása... Bár tény, hogy a "ha akkor húz le, amikor nem megy a játék" logika értelmesebb, mint fordítva... Ezek szerint akkor most egy kicsit eltolták a dolgokat. Pláne, ha folyamatosan jönnek a patch-ek... Ez sajnos sok játéknál előfordul - amiért jobban sírnak a felhasználók a hivatalos fórumokon, azt rakják bele a játékba. :(
    Hozzátenném, hogy én hiszem, hogy van rá ellenszer (taktika állítás, valami), ami pozitívan hat a csapatra, és kiegyenlíti a lehúzásokat, csak esetleg még nem tudjuk, mi az. :D

    Egyébként, ha ez megnyugtat, offline karrier módban a szezont egy 4-0-val sikerült indítani, ott 2-0 után is volt játék. :)) Igaz, utána jöttek a nálam szokásos kevés gólos döntetlenek... :D

    MdewC: Elbeszélünk egymás mellett, de semmi baj... A jó öreg összeakadós bug. :D "Jó" látni, hogy itt is megvan. :/

    Meizu MX3 32GB

  • kutkut

    addikt

    Hogy ne mindig a momentum, csalás legyen a téma... Milyen konfig kéne a játék akadásmentes futtatásához?

    Az enyém: i5-2400, 2x4GB RAM, Radeon HD 7850 1GB (+ Win 7, FullHD, grafikai beállítás mindegy, Vsync off).
    Meccs közben viszonylag ritkán és nem is annyira zavaróan, de a meccs előtti gyakorlómód betöltésénél, illetve amikor onnan lép tovább a meccsre, akkor hosszú másodpercekre be tud akadni. Egyébként ez is csak a 3-4. meccstől kezd durván zavaró lenni. Onnantól viszont minden meccs előtt megáll így gondolkodni.

    Ahogy néztem, az ajánlott gépigény is hasonló teljesítményű VGA-t ír, mint a 7850, csak azok 2GB-os modellek. Esetleg a VRAM lenne kevés neki? Nektek milyen konfiggal, hogy fut? Ilyen lagok erősebb VGA-val is előfordulnak? (Szerintem az is vicc, hogy PC-n az átvezető animációk korlátozva vannak 30 fps-re.)

    Meizu MX3 32GB

  • kutkut

    addikt

    válasz Lori82 #10927 üzenetére

    Monitoroztam is, szerintem nincs ilyen probléma. + Másik játékok (Battlefield 3/4) jól futnak.
    Ezt az fps lockot majd kipróbálom, ha lesz időm. Csak első indításnál reflexből nyomtam ki, mivel korábbi fifa-nál csak rosszabb lett tőle. :D

    Többiek? :R

    Meizu MX3 32GB

  • kutkut

    addikt

    válasz Meghivott #10951 üzenetére

    Amennyire a HDD engedi, gyorsan betölt, és akkor nem akad. 1-2 meccset is le tudok játszani (menedzser karrier mód), utána jönnek a másodperces megállások meccs indításnál...

    Amúgy Logitech F310 & F510. Tesómmal szoktunk együtt játszani. Viszont ha már szóba hoztad, megemlíteném a legnagyobb problémámat a játékkal... Mindketten egyéni gombkiosztást használunk a 2 kontrollerhez, de a játék csak az egyiket hajlandó elmenteni. Fifa bezárása után elfelejti. Csak az elsődleges kontrollerhez beállítottakat jegyzi meg, ahhoz mind a 4-et, de a többi kontrollerhez másik négyet akar elmenteni, viszont az a program bezárásával törlődik is. Fifa 14-ben úgy volt, hogy összesen 4 egyéni gombkiosztást lehetett elmenteni, viszont azt "használhatta" az összes kontroller. Itt viszont a második kontrollerrel ki se tudom választani az elsődleges gamepaddel elmentett egyéni beállításokat.

    Elég idegesítő, hogy mindig, amikor játszani szeretnék, előtte azzal kell szórakoznom, hogy átcserélem a gombokat, és kikapcsolom az összes segítséget... Mert ugye azt sem jegyzi meg (passz, lövés stb. assist), még a CLASSIC-ot sem lehet úgy "felülírni", hogy legalább azt megjegyezze. Ha valamibe, ebbe tényleg belelátom, hogy az EA direkt nem javítja ezt a hibát -> ketten ne játszatok egy játékkal, vegyétek meg 2 példányban... De arra már nem gondoltak, hogy így nem lehet rendesen együtt játszani. Továbbá kb. 10 perces programozói munkát igényelne, hogy normálisan működjön, de nem... Reddit/google/internet szerint a '15 óta ilyen. Gratulálok... :W

    Azért ha valaki találkozott már a játéknak ezzel a hiányosságával, és talált is rá megoldást, kérem, ne tartsa magában! :R

    [ Szerkesztve ]

    Meizu MX3 32GB

Új hozzászólás Aktív témák