Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz Spirit #1 üzenetére

    Szia!

    Szerintem azt válaszd, amihez több kedved van. Én alapvetően úgy gondolom, hogy lehetsz sikeres bármelyik területen, ha eléggé komolyan és profin űzöd. De ehhez nem elég egy iskola elvégzése, hanem foglalkozni kell vele szívvel, lélekkel. Sok dolog van, amit az iskolákban nem tanítanak meg hozzá ;)

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz Spirit #4 üzenetére

    Szia!

    Én nem ismerem az összes ilyet, de azt tudom, hogy elindulhatsz pl. úgy is, hogy programozói végzettség és ezután arra képzed magadat, amire akarod. Ha webprogramozó, vagy bármilyen más programozó leszel, akkor is ezt a papírt fogják elkérni..
    Másrészt ha rendszergazdának mész, akkor érdemes szerintem olyan spéci dologgal foglalkozni, ami keresett (pl. CISCO). Csak ez meg iszonyú drága, szóval hacsak a szüleid nem dobálják a milliókat, akkor az út rögösebb és hosszabb. Egy egyszerűbb rendszergazdai állás mellett viszont tudod magadat képezni és a fizetésedből félretenni a tanfolyamok és vizsgák árára.

    Sokat keresni bármelyikkel is csak akkor fogsz, ha nagyon profin űzöd, és rengeteg pénzt és időt öltél bele.. tehát továbbra is fenntartom, hogy azt csináld, amihez neked jobban fűlik a fogad, ami iránt jobban vágyakozol (ne azt nézd, mennyit kereshetsz vele, hanem hogy szívesen csinálnád-e hátra lévő életedben napi 8-10 órában?).

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz Spirit #7 üzenetére

    Szia!

    A CISCO az alapban ilyen 1,5 millió körül van, vagy kicsivel több.. az nagyon szuper lenne, ha tényleg találnál olyan képzést, ahol ezt is oktatják az alapoktatás keretében.

    Viszont a fizetéseket illetően ki kell, hogy ábrándítsalak. Még egyetemi végzettséggel sem tudnak elhelyezkedni ennél sokkal magasabb fizetésért, csakis azok, akik mögött már munkatapasztalat van és valamilyen spéci szakértelem (pl. legyen a CISCO :DDD).

    Sőt, azt kell mondjam, hogy amolyan "első munkahely első fizetésének" a netto 80 nem is annyira rossz a mai magyar viszonylatokat nézve :D (vagy inkább :O).

    De! Megfelelő nyelvtudással elhelyezkedhetsz külföldön is ötször ennyiért :DDD

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák