Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabolcs.sz

    tag

    válasz frovery #488 üzenetére

    nekem van 45-ös vályogfalon osb keretben sörkollektor (szél szívó ereje) is, plazmatévé is (35 kg), rack szekrény (dögnehéz, és szép nagy erőkar) is. A fischer-nek vannak brutál hosszú hatlapfejű csavarral adott 15-25 cm hosszú műanyag tiplijei is, 12-es méretben, én is ilyeneket használok. darabja párszáz forint, szóval nem áll marékszámra a műhelyben, de egy komolyab projecthez érdemes rászánni azt az 1-2 ezer Ft-ot. Egy jó erős dugókulcs-készlet nem árt a behajtáshoz.

    Beton áthidalónál (másik rack szekrény) jártam úgy, hogy a dugókulcs simán leszakította a 8-as csavar fejét -úgy megszorult a tipliben - , pedig az is fischer volt. Ott elég passzentos lett a furat, mondjuk a fúrószár, a gép és a krova is minőségi darab egytől egyig, csak én voltam birka, hogy nem figyeltem erre. Szóval nem árt odafigyelni, nehogy anyagfáradás legyen a vége, és váratlan pillanatban adja meg magát.

    Apámék idejében az volt a szokás, hogy egy 5-10 cm oldalhosszú fahasáb "tiplit" gipszeltek a vályogfalba ferdén lefelé, azt előfúrták, és abba hajtották a csavart. Na, az aztán nem forgott meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák