Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arpii

    tag

    Csak véletlenül botlottam bele a topicba, de úgylátszik ez már kész rituálé, ami itt folyik. :DD
    Nekem az externettel soha nem volt semmi problémám. A sebesség az nem ment annyin, amennyin kellett volna, kb 90% os volt, de megbékéltem vele. A pingek mindig jók voltak.

    Na, akkor z00li : Én is pont most váltok externet 1 megabitesről interware 2,5 megabitesre. Felhívtam őket ezerszer, mindkettőt, hogy mik a teendőim, hogy ne legyen később semmi gubanc ( valahogy tudat alatt már tudtam, mennyi szenvedés várhat rám, ha nincs szerencsém:) ). Azt mondta az interware-s, hogy ők mindent elintéznek. Mondom nagyon jó, de ez túl egyszerűnek tűnt. Felhívtam az externetest, aztán aztmondták, hogy az aktuális csekket fizessem be, hogy ne legyen hátralék, majd írjak egy nyilatkozatot, amiben megírom, hogy kiesésmentesen szeretnék szolgáltatót váltani. Így is lett, annyival kiegészítve, hogy a családi bankszámlaszámot is odabigyesztettem, hogy visszaküldjék a többletet (ha lesz), valamint pár személyes adatot és egy aláírást. Elfaxoltam nekik. Semmi válasz, még mail sem, a fax átment tuti.
    Ülnek rajta hetek óta, majd csütörtökön ugrik a majom a vízbe, mikor hazamegyek, ugyanis jött a mail az IW-től, hogy sikeresen beüzemeltük a dolgot. Mondom ok, alapvetően elég kíváncsi figura vagyok, rásasoltam az externet online ügyfélszolgálatára. Érdekes mód a szolgáltatás még mindig aktív. Na ebből mi lesz?! Remélem nem k*rvaanyázás az ügyfélszolgálattal, de ha az lesz, vállalom. Elég jó a rábeszélőkészségem.
    Ha ezzel kapcsolatban érdekel valakit a folytatás, privi és csütörtök-péntek környékén válaszolok.

    Másrészt Aggregátor: Hát ez teljesen tükrözi, mekkora kavalkád lehet náluk az ügyfélszolgálaton. Egyébként arról jobb, ha tudsz, hogy a csomagváltás egyszeri díja 3600+ÁFA. Na ekkor kezdtem más cégek után nézni :)

  • arpii

    tag

    Most nekem a váltásnál aztmondták az interware-nél, hogy díjmentesen a 2,5 es csomagba kerülök, amint kiépítik a szolgáltatást (magyarul 2 kattintással átírják a vonalsebesség limitet:) ).

  • arpii

    tag

    Na hogyan is kezdjek neki?!
    Hazaértem. És amint azt föntebb ígértem beszámolok. Na lecuccoltam itthon, nagy izgatottan üzembehelyezem kis itthoni hálózatomat és nézzük csak az "új" netet. Hmm, milyen érdekes, még megy az externetes account. Nézzük meg az újat! Megy az is. A fenébe! Ezt valyon hogy gondolták?! A sebesség még mindig a régi. Felhívtam hát az interware-t. Aztmondták, hogy használjam azt ők mindent elintéztek, a T betűs cégnél még pár napba tellik míg a sebességet is belövik, a másik nettel kapcsolatban hívjam az externeteseket. Ok! Felhívtam, nagy nehezen felvették 500 menün keresztül. Elkezdett értetlenkedni valami ügyfélszolgálatos, na fasza. Hát ezt a másik cégnek kell kérni tőlünk, hogy állítsák le a kapcsolatot, mert ők átvettek. De mondom már aktív a szolgáltatásom, dehát akkoris azt kell felhívni stb stb. Na mondom, de én már küldtem faxot is. (már kezdtem ideges lenni :W ) Na gondoltam nem is kínlódok ezzel tovább, mert ez azt sem tudja melyik világon van. Már összehordott hetet-havat. Jó, köszönöm, visszhall! Úgydöntöttem adok nekik egy hetet, hogy feldolgozzák a szolgáltatóváltásos nyilatkozatom, ha nem sikerül, újra telefonálok, de más hangnemben, mint most. Ha pedig csekket mernek küldeni, felejtsék el, mert nem fogom kifizetni decemberre, még ezt a 10 napot is visszakérem tőlük, ami a novemberből megmaradt és nem használom ki.

  • arpii

    tag

    Egyetértek az előttem szólóval, viszont annyit azért hozzátennék, hogy a mai nap sem volt eseménytelen. Gazdagodtam az általam rendelt csomaggal, és kaptam egy externetes e-mailt, persze a szokásosat, amiben értesítenek, hogy küldik a csekket. (mivel náluk ez a szokás, hogy eltűnnek a leveleik és ezért értesítőket küldenek mostanság mailban, hogyha küldenek valamit postán) Már nemtudom mi tévő legyek, a szolgáltatásuk elvileg még mindig aktív, bosszús leszek, ha kiküldenek decemberre is egy csekket. Attól függetlenül, hogy én mit gondolok, az ügyfélszolgálaton úgyis aztmondanák, hogy fizessem csak be, persze. Lehet az lesz. Majd megírom, ha sikerül végleg megszabadulnom attól a cégtől.
    A net az jól van beállítva, így pár óra után elégedett vagyok vele. Igaz arányaiban kb ugyanolyan gyors, mint az előző, tehát ami kiesik a keretből valószínű, hogy a rossz minőségű vezetékeknek róható fel. A pingek is jók, szóval ajánlom mindenkinek az interware-t. :))

  • arpii

    tag

    Új feljemény! Az externet nem ért a szépszóból és kipostázta a legújabb csekkjét. Majdnem kizárt, hogy befizetem, ha be is fizetném és végre megszűntetnék a szolgáltatásukat, mire ezek visszautalnák a hátralékukat, ősszakállas öregember lennék.

  • arpii

    tag

    Ismét küldtem egy faxot. Plussz bájcsevej kb 20 percig egy kedves ügyfélszolgálatos leányzóval. :DD Az eredmény, bíztató! Felírt mindenféle dolgot, panaszt és azt továbbította valamilyen más adminisztrációs munkatársaknak. Majd lehet hívnak, lehet, hogy csak szó nélkül kikapcsolják végre valahára. Ami fix, hogy a decemberi csekket felejtsék el! Nem hülyültem meg ennyire, hogy azt is befizessem. Igazság szerint még ők tartoznak nekem egy fél havi díjjal.
    Z00li:Mikor kell lemondani az externetes előfizetést? Meg kell várjam a hűségidőszak leteltét, vagy ha beleírom a felmondó nyilatkozatba hogy a hűségidő lejárta után felmondom az is jó?
    Válasz: Elvileg előre is le tudod mondani, mert kérdezték is tőlem ma, hogy mit írtam a nyilatkozatomba? Naphoz kötöttem a felmondást, vagy csak simán, mielőbb, vagy kiesésmentesen. Szerintem nem probléma, csak pontosan fogalmazd meg a dolgot, mert rettentő értetlenek. Ha kell, félkövér betűkkel emeld ki a fontosnak vélt dolgokat.:) Az új net "kiépítése" pedig, ha csomagot nem váltasz, akár pár nap alatt is meglehet, szomszédomnak nemigen volt egy hét, mire aktiválták az interware-t (ő maradt ugyanannál a sebességcsomagnál).
    Te milyen területen használod az interware-t? T-com esetleg más? Eddig mik a tapasztalataid?
    Válasz: T-com területen használom. A tényleges sebesség az olyasmi arányú mint eddig, azaz olyan 80 %-os, valószínűleg az állomás-házunk közti távolságnak és rossz minőségű beltéri kábeleimnek tudható be. Viszont atomstabil. Nem szakad, nem laggol, tehát teljesen megfelelő. A sebesség pedig ~275Kbájt/s lefele ~21Kbájt/s felfele, de a vonal persze 2,5/0,192-re van állítva, csak ugye ez nemsűrűn valósul meg. Elég sokat játszunk online, jók a pingek mindig. Tényleg ajánlom, meg én is örülök neki, hogy ilyen akciókat csináltak most, mert régről ismerem a szolgáltatásaikat és már akkoris jól csinálták, amit csináltak. Valami kis 2 szobás ismeretlen cégtől ajánlatosabb. Ja és nem utolsó sorban az externetnél 4600-at fizettem a hűségidő megszűnése után, most ezért 3300-at és a sebesség is gyorsabb lett.
    Sok sikert mindenkinek! :DD

    [ Szerkesztve ]

  • arpii

    tag

    Én úgy döntöttem, hogy nem izgat tovább a dolog. Majd rájönnek, hogy felmondtam. Egyszerűen nem vagyok hajlandó még ezért növelni feleslegesen a telefonszámlánkat, hogy hívogatom őket.

  • arpii

    tag

    Ünnepélyesen bejelentem, hogy: végre felfogták! Nem fizettem és végre felfogták, hogy felbontottam a szolgáltatást :))
    Az interware azóta is megy, mióta be lett üzemelve. Azóta változatlanul minőségi szolgáltatást kapok, csak ajánlani tudom továbbra is. A 2,5 megabites 3300 ért szolgáltatóváltással. Sok szerencsét mindenkinek, akiknek még meg kell küzdeni a lemondásért! :DD

  • arpii

    tag

    válasz AstraCDX #2623 üzenetére

    Egy kicsit off, csak egy válasz:)
    Vedd alacsonyabbra az MTU értékét. Az szabályozza a csomagok méretét. Esetleg az adott játékban vedd alacsonyabbra a rate-et.

    [ Szerkesztve ]

  • arpii

    tag

    Egy ideje nem követtem a topicot, de azthiszem most mindenki jól megszívta, aki most készül váltani. Egy ismerősömnek nézegettem az ADSL árakat. Hát nem semmi! Új előfizetőnek (akinek még nem volt ADSL soha) drágább most, mint nekem szolgáltatóváltással volt 1-2 hónapja. Persze óvtam rendesen a cimbit az E betűs cégtől :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák